خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

یک فروند پهپاد ناشناس بر فراز استان اردبیل سرنگون شد

 

رسانه‌های ایران روز یکشنبه 18 اکتبر 2020 خبر از سرنگونی یک پهپاد ناشناس در آسمان شهر اصلاندوز استان اردبیل و در نزدیکی مرزهای این کشور با آذربایجان خبر دادند.

پایگاه خبری «خ


بر آنلاین» با انتشار ویدئویی مدعی شد که یک پهپاد ناشناس در آسمان شهر اصلاندوز مورد هدف قرار گرفته ولی مشخص نکرد که آیا سرنگونی این پهپاد کار نیروهای نظامی ایران یا یکی از کشورهای همسایه بوده است.

ایران روز سه‌شنبه 29 سپتامبر 2020 هم اعلام کرد پدافند نیروهای مسلح این کشور یک فروند پهپاد ناشناس را در آسمان استان آذربایجان شرقی رهگیری و سرنگون کرد.

خبرگزاری میزان در آن زمان اعلام کرد که این پهپاد در آسمان شهرستان ملکان استان آذربایجان شرقی رهگیری و سرنگون شد.

به مانند پهپاد سرنگون شده در روز یکشنبه، هنوز هیچ اطلاعاتی درباره نوع و ماهیت عملیات این پهپاد و همچنین کشوری که مالک این پهپاد است، منتشر نشده است.

مقام‌های ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه 18 اکتبر هم‌دیگر را به نقض آتش‌بس «بشردوستانه» جدید در نبردهای منطقه «قره باغ» متهم کردند.

آتش‌بس جدید از نیمه شب شنبه (20:00 به وقت گرینویچ) برقرار شده بود اما پس از چند ساعت، ارمنستان آذربایجان را به نقض آتش‌بس متهم کرد.

از سوی دیگر آذربایجان نیز با رد اتهامات ارمنستان، ایروان را به نقض آتش‌بس متهم کرد.

0 نظرات: