خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آمریکا 18 بانک ایرانی را تحریم کرد.

ارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 8 اکتبر 2020 اعلام کرد در راستای سیاست‌های دولت ترامپ برای انزوای هر چه بیشتر ایران 18 بانک ایرانی را تحریم کرد.

واشنگتن چند هفته پیش از انتخابات ریاست‌


جمهوری آمریکا فشارها بر ایران را دو چندان کرده و پیشتر هم وعده داده بود تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وضع کند.

وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که حوزه مالی اقتصاد ایران را در چارچوب دستور اجرایی 13902 قرار دارد و این وزارت مجوز عمومی درباره تراکنش‌های مالی مشخصی در ارتباط با موسسات مالی ایران که براساس دستور اجرایی 13902 تحریم شده‌اند، صادر خواهد کرد.

دستور اجرایی 13902 کالاهای اساسی مانند کالاهای کشاورزی، غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی را تحریم‎ها مستثنی می‌کند.

استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «تحریم‌های ما تا زمانی که ایران دست از اقدامات تروریستی بر نداشته و برنامه اتمی خود را محدود نکند، ادامه خواهند داشت.»

الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 6 اکتبر 2020 اعلام کرده بود که تحریم‌ها علیه ایران در روزهای آینده گسترده‌تر می‌شود.

در ادامه روند تحریم‌ها علیه ایران که از زمان خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای برجام آغاز شد و با فعال‌سازی مکانیسم ماشه به نقطه اوج خود رسید، الیوت آبرامز خبر از گسترده‌تر شدن تحریم‌ها در روزهای آینده داد.

آبرامز به شبکه سی‌ان‌ان گفت: «فشارها تا کنون هیچ‌گاه به این اندازه نبوده‌اند. به وضع تحریم‌ها ادامه می‌دهیم و در روزها و هفته‌های آینده آنها را بیشتر می‌کنیم.»

این دیپلمات ارشد آمریکا همچنین توضیح داد فارغ از اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر در آمریکا چه کسی برنده شود، ایرانی‌ها آماده مذاکره برای امضاء توافق جدیدی خواهند بود، زیرا که نمی‌توانند 4 سال دیگر دوام بیاورند.

مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «تحریم‌های گذشته مانند آنچه اکنون در دست داریم، نیستند. این فشارهای جدید تا کنون هیچ‌گاه وجود نداشته‌اند.»

0 نظرات: