خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مشاور خامنه‌ای: در ازای هر کمک به عراق دلار نقد گرفتیم

 

یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی علی


خامنه‌ای رهبر ایران یکشنبه 27 سپتامبر در حاشیه مراسمی گفت: «هر کشور مسلمان یا غیرمسلمان از ما کمک بخواهد، کمک می‌کنیم اما پول می‌گیریم».

به گفته صفوی افزود ایران در ازای بنزینی که به ونزوئلا داد، شمش طلا گرفت و «طلاها را هم با هواپیما به ایران آوردیم تا در راه اتفاقی برایش نیفتد».

او تاکید کرد که ایران در ازای هر کمکی که به عراق کرد، دلار نقد گرفت و با سوری‌ها هم قراردادی امضا کرده که به بیان او در مقابل آن «چیزهایی» می‌گیرد و «البته روس‌ها بیش از ما در سوریه استفاده می‌کنند».

شایان ذکر است که ونزوئلا مدت‌هاست که با بحران بنزین مواجه شده است. مصرف داخلی بنزین ونزوئلا در حالت طبیعی روزانه 300 هزار بشکه است، اما دولت در سال 2018 حدود 170 هزار بشکه در روز بنزین تحویل مردم داد و این رقم در سال جاری به 30 هزار بشکه سقوط کرد.

0 نظرات: