خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

انفجاری مبهم در یکی از مراکز حزب الله در جنوب لبنان

 

عصر سه‌شنبه 22 سپتامبر روستای عین قانا واقع در منطقه اقلیم التفاح در جنوب لبنان یکی از کانون های حضور حزب الله را


لرزاند.

به گفته اهالی این منطقه در پی این انفجار که هنوز علت بروز آن روشن نشده است، نیروهای امنیتی منطقه انفجار را در محاصره خود گرفته و مانع نزدیک شدن اهالی منطقه به آن شد.

یک مقام امنیتی به رویترز گفت که انفجار در انبار اسلحه حزب الله در نتیجه بروز اشتباهی فنی رخ داده است.
خبرنگار العربیه نیز خاطر نشان نمود که این انفجار در مرکزی وابسته به حزب تحت الحمایه ایران رخ داد که به گفته رسانه های داخلی لبنان زاغه اسلحه و مرکز ساخت بسته های انفجاری بوده است.

بر اساس گزارش های العربیه این انفجار بسیاربزرگ بوده و صدای آن حتی در روستاهای شرق صیدا در جنوب لبنان نیز شنیده شده است.

این در حالی است که در تصاویر گرفته شده از مکان انفجار، ستون های دود غلیظ سیاه مشاهده می شود که در محدوده وسیعی مکان انفجار را فرا گرفته است.

به گفته منابع امنیتی طی این حادثه، چند تن زخمی شده اند.

این انفجار راز آلود درحالی است که برخی اتهام ها در داخل و خارج از لبنان حزب الله را متهم به بروز انفجار مهیب و فاجعه بار 4 اوت گذشته در بندر بیروت قلمداد کردند که ناشی انفجار بیش از 2 هزار و 700 تن نیترات آمونیوم در یکی از انبار های بندر بود که زیر کنترل حزب الله قرار دارد.

همچنین گزارش های فزاینده ای در خصوص انبار کردن نیترات آمونیوم از سوی حزب الله در شماری از کشوروهای اروپا مطرح شده است.

0 نظرات: