خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

چرا اپل علاقه ای به معرفی آیفون تاشو ندارد؟

 ال جی ساعاتی پیش و با معرفی « وینگ » به کلوب شرکت هایی اضافه شد که گوشی های تاشو معرفی کرده اند. باشگاهی که شرکت های صاحب نامی مثل سامسونگ،مایکروسافت و هواوی را در خود دارد اما اپل هنوز به آن نپیوسته است. کوپرتینویی ها بارها مهارت های فنی خود را نشان داده اند اما چرا علاقه ای به معرفی موبایل تاشو ندارند؟
معرفی آیفون در سال ۲۰۰۷ از نظر بسیاری نقطه شروع و سرآغاز عصر گوشی های مدرن بود. حالا و پس از گذشت بیش از یک دهه سامسونگ، هواوی، مایکروسافت و موتورولا با شتاب فراوان در حال توسعه موبایل های تاشو، خم شونده و دو نمایشگره ای هستند که از نظر آنها نسل بعد اسمارت فون خواهد بود. اپل اما در گوشه ای آرام نشسته و تنها نظاره گر ماجرا است.
شاید از نظر برخی اپل در حال عقب ماندن از رقبا باشد اما با کنکاش عمیق تر ماجرا مشخص می شود که دلایل خوبی برای اینکار دارد. گوشی های تاشو تازه واردهایی هستند که نه فقط کاربران بلکه خود شرکت ها هم از طرح نهایی آنها مطمئن نیستند.
برای مثال مایکروسافت را در نظر بگیرید که پس از چند سال تحقیق و توسعه در نهایت به سرفیس Duo رسید. پس از معرفی کجدار و مریض آن ماه ها وقت صرف عرضه به بازار شد اما به محض رسیدن این گوشی ۱۴۰۰ دلاری به دست کاربران باگ های متعدد آن صدای اعتراض بسیاری را درآورد . مشکلات دوربین هم که انتقادهای بسیاری را آماج ردموندی ها کرده است.واضح ترین مثال در مورد آماده نبودن این گوشی ها برای رقم زدن عصر جدید چرخه معرفی آنهاست. سامسونگ در حال حاضر به سومین گوشی تاشوی خود رسیده است (چهارمین گوشی اگر نسخه 5G گلکسی زد فلیپ را در نظر بگیریم)

0 نظرات: