خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

کرونا در ایران؛ جزیره ابوموسی، تنها نقطه سبز ایران، زرد شد

 

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته، ۱۶۱ نفر دیگر در ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند و آمار رسمی قربانیان این ویروس به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز شنبه، ۲۵ مرداد، همچنین گفت تنها نقطه سبز ایران و بدون بیماری کرونا جزیره ابوموسی بود که هفته گذشته به نقطه زرد یعنی با خطر متوسط بیماری تبدیل شده است.

خانم لاری در گزارش روزانه خود از آمار رسمی کرونا گفت طی شبانه‌روز گذشته، ۲۲۴۵ مبتلای دیگر نیز در ایران شناسایی شده‌اند که ۹۴۳ نفر از آنان در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

با احتساب این افراد، آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران به ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر رسید که از میان آن‌ها ۳۹۱۱ نفر در وضعیت شدید این بیماری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

در صحت آمار روزانه‌ای که وزارت بهداشت ایران اعلام می‌کند، تردیدهای جدی وجود دارد. پیش از این برخی کارشناسان و مراکز دولتی از دو یا چند برابر این آمار و حتی «مهندسی آمار متناسب با برخی مصلحت‌ها» سخن گفته‌اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، همچنین درباره وصعبت استان هرمزگان گفت علی‌رغم روند کاهشی در این استان به‌طور کلی، دو شهرستان به شهرستان‌های در وضعیت قرمز این استان اضافه شده است.

به‌گفته خانم لاری، تنها نقطه سبز ایران که معنای آن نبودن حتی یک مورد بیماری کروناست، جزیره ابوموسی بوده است که این جزیره نیز هفته گذشته در وضعیت زرد یعنی «با خطر متوسط بیماری» تبدیل شده است.

جزیره ابوموسی یکی از جزایر سه‌گانه در جنوب خلیج فارس است که حدود دو هزار نفر بومی جزیره در آن ساکن‌اند.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز در وضعیت هشدار قرار دارند

0 نظرات: