خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

قالیباف جلوی اجرایی شدن نامه احمدی نژاد را گرفت

رئیس شورای شهرستان ری گفت: در حال حاض
ر کهریزک و باقرشهر شورا و شهردار مستقل دارند اما شهرری با چند هزار سال قدمت، شورا و شهردار مستقل ندارد.
  حسن خلیل آبادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "سال ۹۲ مجلس نهم شهرری را به شهر تهران الحاق کرد و احمدی نژاد در دوره ای که رئیس جمهور بود، نامه ای به استانداری تهران ابلاغ کرد تا شهرری دارای شورای شهر و شهردار مستقل شود.
با پیگیری های شهردار وقت تهران جلوی این کار گرفته و قرار شد شهرری که دارای تاریخ هشت هزار ساله است، تحت مدیریت تهران قرار گیرد که چند صد سال عمر دارد. آن زمان شهرری توسط شهرداری تهران بدون قانون مدیریت می شد. مدیریت شهرری از ۲۷ فروردین همان سال به بعد با تبصره ای که در ماده دوازده قانون شوراها آمد، به صورت قانونی در اختیار شهرداری تهران درآمد.
در حال حاضر کهریزک و باقرشهر شورا و شهردار مستقل دارند، اما شهرری با چند هزار سال قدمت، شورا و شهردار مستقل ندارد. اگر ری از تهران جدا شود، دیگر به تهرانی ها اجازه نمی دهیم که زباله های خود را در اینجا دفن و فاضلابشان را به اینجا سرازیر کنند.
در صورت جدایی ری از تهران پالایشگاه و زندان حسن آباد را از اینجا خارج می کنیم. به همین دلایل برخی نمایندگان تهران با این کار مخالف هستند. چرا تهرانی ها باید زباله های خود را به اینجا آورند تا بوی بد زباله ها موجب آزار مردم شهرری شود؟ بروند زباله هایشان را در حکیمیه و شمیران دفن کنند.
چرا باید قیمت زمین در حکیمیه و شمیران متری ۸۰ میلیون تومان باشد، اما در شهرری به خاطر مشکلات زیست محیطی که پسماند تهران، پالایشگاه و بهشت زهرا ( س) ایجاد کرده، متری ۱۰ میلیون تومان باشد؟
چرا باید صنایع آلاینده تهران به شهرری آیند ؟ اگر نباید صنایع آلاینده در شهرها فعالیت کنند، چرا به شهرری می آیند؟ ه

0 نظرات: