خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اخراج 15هزار تن ازکارکنان شرکت ایرباس به دلیل کساد ناشی از کرونا

شرکت هواپیماسازی ایرباس که پیشتر مدیرعامل آن از ادامه افت تولید این شرکت تا پایان سال 2021 خبر داده بود، چهارشنبه 1 ژوئیه خبر داد که برای ایجاد هماهنگی لازم با سطح تولید جدید، ناگزیر از تعدیل 15هزار تَن از کارکنان خود شده‌ است.
مطابق اعلام این شرکت، پنج هزار نفر از این کارکنان اخراجی در فرانسه، پنج هزار و 100 نفر آنها در آلمان، هزار و 700 تن از آنان در بریتانیا و 900 نفر هم در اسپانیا مشغول به کار هستند.

همچنین این شرکت هزار و 300 تن از کارکنان خود در سایر جهان به خصوص در چین و آمریکا را در فهرست تعدیل خود قرار داده ‌است. نزدیک به هزار نفر دیگر از کارکنان اخراجی ایرباس، از یکی از شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت در آلمان با نام «پریمیوم ایروتکس» انتخاب شده‌اند.
گفتنی است که شش شرکت فعال در صنعت حمل و نقل هوایی 4 ماه پس از زمین‌گیر شدن به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه خود را برای اخراج بیش از 64 هزارنفر اعلام کردند.

0 نظرات: