خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

خودکشی مرگبار یک جوان در فرودگاه خمینی تهران

یک مرد جوان در فرودگاه “امام خمینی” تهران با پریدن از طبقه دوم اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. دلیل این اقدام مرد جوان، اخراج از محل کار عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه سحرگاه روز سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹، یک مرد در فرودگاه “امام خمینی” تهران دست به خودکشی زد و جان باخت.
در این گزارش آمده است، این فرد که پیراهن سفید به تن داشت در طبقه دوم فرودگاه با صدای بلند شروع به صحبت کرد و در حالیکه کاغذهایی در دست داشت با عصبانیت آنها را در فضای سالن پخش کرد و در خود را از طبقه دوم به پایین انداخت.
بر اساس این گزارش، متوفی چندی پیش از محل کارش اخراج شده و به همین دلیل دست به این اقدام زده است.

خودکشی تکاندهنده یک "کودک کار" در کرمانشاه
خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته، یک کودک ‌کار ۱۱ ساله در کرمانشاه دست به خودکشی زد و جان خود را از دست داد. یک مددکار جمعیت امام علی که از نزدیک با آسیب های اجتماعی محله جعفرآباد کرمانشاه درگیر بوده در خصوص خودکشی «آرمین» می گوید: “پدر معتاد، مادر فوت شده، گرسنگی، کار مداوم کودکان، درگیر شدن کودکان با مصرف مواد مخدر، سابقه خودکشی در کودکان، محیط زندگی نامناسب، استفاده نزدیکان برای تکدی گری و… شواهد قطعی و کافی بود که از نابودی و تباهی کودکان در آینده نزدیک خبر دهد”.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میلکان آنلاین، یک کودک کار ۱۱ ساله در کرمانشاه دست به خود کشی زد و جان خود را از دست داد.
جعفر دانش پرور، مسئول جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی کرمانشاه در خصوص شرایط زندگی این کودک که نامش “آرمین” عنوان شده است، گفت: “خواهر کوچکش هنوز بهزیستی بود که مادرش بر اثر سرطان راهی بیمارستان شد و همانجا از دنیا رفت. خواهرش را به بهانه فوت مادر به خانه برگرداندند. پیش از عید وقتی مادربزرگ او را همراه با خود برای تکدی گری برده بود، توسط بهزیستی به مراکز نگهداری منتقل شد اما هر چقدر تلاش کردیم در بهزیستی نگهش دارند موفق نشدیم و بهزیستی به بهانه اینکه اینها کولی هستند و سبک زندگیشان همینطور است گفتند که کاری از دستمان بر نمی‌آید”.
وی ادامه داد: “بعد از فوت مادر، مدتها اعضای جمعیت به علت تعطیلی خانه ایرانی جعفرآباد به خاطر کرونا (محل برگزاری کلاس های آموزشی، هنری و حمایت از کودکان در معرض آسیب تحت حمایت جمعیت)، هر روز با غذای گرم به خانه آرمین می رفتند و شهادت می‌دادند که حتی قاشقی برای خوردن غذا در آن خانه نیست که امیدی به طبخ غذا در آنجا باشد”.
دانش پرور افزود: “پدر معتاد، مادر فوت شده، گرسنگی مداوم، کار مداوم کودکان، درگیر شدن کودکان با مصرف مواد مخدر، سابقه خودکشی در کودکان، محیط زندگی نامناسب، استفاده نزدیکان برای تکدی گری و… شواهد قطعی و کافی بود که از نابودی و تباهی کودکان در آینده نزدیک خبر دهد”.
هفته گذشته آرمین با مادربزرگ دعوایش می‌شود و به گفته خواهر کوچکش به هدف خودکشی یک ورق قرص می‌خورد. آرمین را به بیمارستان می‌برند ولی تلاش‌ها بی نتیجه مانده و این کودک جان خود را از دست می‌دهد.
بر اساس این گزارش، شناسنامه آرمین که برای تحویل جسدش لازم است، هنوز در بیمارستان «امام رضا» در گرو پرداخت بدهی بستری زمان مرگ مادر است. پس از سه روز تعطیلی، شنبه ۱۷ خردادماه به دنبال شناسنامه می روند و به آن‌ها می‌گویند شناسنامه گم شده است.

خودکشی سە کودک زیر ١٨ سال طی کمتر از دو هفتە
طی دو هفتە گذشتە دو دختر و یک پس نوجوان در شهرستان سقز اقدام بە خودکشی و بە زندگی خود پایان دادەاند. برپایە گزارش رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، شامگاه چهارشنبە ١٤ خرداد ٩٩ (٣ ژوئن ٢٠٢٠)، یک پسر ١٦ سالە باهویت ”دانیال حسین پور“ در محلە ”قوخ“ سقز خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان داد.
خانواده دانیال از علت خودکشی وی اظهار بی اطلاعی کرده اند. لیکن آنچه مشخص است، وضعیت اقتصادی این خانواده بسیار نابسامان بوده به نحوی که پدر دانیال در ازای دریافت مبلغی ناچیز، جرم شخص دیگری را در دادگاه بر عهده گرفته و حدود دو سال است که در زندان مرکزی سقز محبوس است.
همان روز یک دختر ١٤ سالە دریگر در سقز با هویت ”آلا عنبری“ بە دلایل نامعلومی خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان دادە است.
همچنین، روز شنبە ٣ خرداد ٩٩ (٢٣ می ٢٠٢٠)، یک دختر ١٧ سالە اهل روستای ”قباغلو“ از توابع شهرستان سقز با هویت ”مفیدە حسن نژاد“ خود را حلق آویز و بە زندگی خود پایان دادە است.
هەنگاو پیشتر گزارش دادە بود کە، این دختر ١٧ سالە قرار بودە کە ازدواج کند، اما خانوادە وی از تمکن مالی لازم برای خرید جهیزیە و حداقل وسایل معیشتی برخوردار نبودە و برای همین خود را حلق آویز کردە است.
با استناد بە آمار بە ثبت رسیدە در مرکز آمار و اسناد سازمان حقوق بشری هەنگاو، از ابتدای سال ٢٠٢٠ تاکنون (٥ ماه)، دست کم ١٦ کودک زیر ١٨ سال در شهرهای مختلف کردستان بە زندگی خود پایان دادەاند کە ٨ نفر از آنها دختر و ٨ نفر نیز پسر بودەاند.

جامعه ایرانی به ملتی مستضعف تبدیل شده است
عضو انجمن آمایش سرزمین ایران گفت: در سال 1397 یعنی 2018 میلادی حدود 19 میلیون نفر از ایرانیان در سه هزار منطقه حاشیه‌نشینی سکونت داشتند.
محمدرضا محبوب‌فر، افزود: اما امروز بعد از دو سال همزمان با وقوع بحران‌های مالی و اقتصادی در کشور، این جمعیت به 38 میلیون نفر رسیده که این خبر از وقوع نابرابری‌های اجتماعی و تبعیض در داخل سیستم اقتصادی کشور می‌دهد و از این ملت مستضعف ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در اطراف گورستان‌ها زندگی می‌کنند.
در سال ۱۳۹۶ حدود ۴۰ درصد از جمعیت شهری ایران حاشیه‌نشین و بد مسکن بودند اما امروز پس از سه سال یعنی در سال ۱۳۹۹ همزمان با تورم و گرانی در بخش مسکن، افزایش اجاره بها و...میزان حاشیه‌نشینی در کشور به ۴۵ درصد رسیده است و این به معنی اینست که جامعه ایرانی به ملتی مستضعف تبدیل شده است که مستحق کمک است.

فقر و فلاکت و خودکشی: خبر سخت است و جانکاه
دختر ۱۱ ساله ایلامی که خودکشی کرده بود، به علت ناتوانی خانواده در خرید قبر، نزدیک خانه شان دفن شد
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، نماینده ایلام در مجلس درباره وضعیت خانواده دختر ۱۱ ساله ایلامی که چندی پیش به دلیل فقر اقتصادی خانواده‌اش خودکشی کرده بود، توضیحاتی ارائه کرد.
سلام امینی در این باره گفت: “پس از خودکشی دختر ۱۱ ساله ایلامی، کسی به کمک این خانواده فقیر نیامد، متاسفانه این خانواده به علت فقر اقتصادی فرزند خود را در فاصله ۲۰۰ متری منزل‌شان دفن کرده‌اند و این نشان می‌دهد این خانواده به‌شدت با مشکل اقتصادی مواجهند و توانایی خرید قبر نداشتند”.
امینی تاکید کرد: “کودکان ایلامی زمانی که مشاهده می‌کنند در خانواده آن‌ها حداقل امکانات حیاتی هم وجود ندارد و سخت‌ترین شرایط ممکن بر زندگی آن‌ها حاکم است، چاره‌ای جز خودکشی برای‌شان باقی نمی‌ماند. وضعیت اقتصادی اسفناک این خانواده‌ها منجر به چنین اتفاقاتی می‌شود”.
نماینده ایلام در مجلس اظهار کرد: “کودکان در دوره‌ای از زندگی هستند که به داشته‌های اطرافیان نگاه می‌کنند و فقر و نداری برای آن‌ها به شدت اذیت‌کننده است”.
او با اشاره به وضعیت نامساعد معضلات اجتماعی در این استان، گفت: “پس از جنگ ایران و عراق، استان ایلام به رتبه نخست خودکشی در کشور رسید. برخی از این خودکشی‌ها به قدری اسفناک هستند و در آنها از روش‌های بسیار دردناکی استفاده می‌شود که حتی قابل بازگویی نیست”.

0 نظرات: