خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دومین حمله هوایی به شرق سوریه، همزمان با حضور قاآنی در منطقه

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید که جنگنده‌های احتمالا اسرائیلی برای دومین بار ظرف ۲۴ ساعت گذشته، منطقه‌ای نزدیک به شهر البوکمال در سوریه را بمباران کردند و با کشته شدن ۹ تن دیگر از شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، شمار کشته‌ها به ۱۵ تن رسید.
بنابر گزارش‌ها و تصاویر منتشرشده، اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه، ساعاتی پیش از حمله اول در همین منطقه حضور داشته است.
خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، نیز ابتدا خبری درباره سفر اسماعیل قاآنی به این منطقه منتشر کرد اما این گزارش بعدا حذف شد.
به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، نخستین حمله هوایی شامگاه شنبه هفتم تیر علیه مواضعی در روستای «العباس» در نزدیکی البوکمال که در منطقه مرزی سوریه و عراق واقع شده است روی داد و بر اثر آن شش تن از نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی کشته شدند.
بنابر همین گزارش، ساعاتی پس از حمله نخست بار دیگر در بامداد یکشنبه حمله‌ای هوایی به همین منطقه صورت گرفت که بر اثر آن ۹ تن دیگر کشته شدند و شمار تلفات مجموعا به ۱۵ تن رسید.

چند روز پیش از این نیز در حملاتی منتسب به اسرائیل، مواضع نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در دو استان دیرالزور و سُویدا هدف قرار گرفت و دست‌کم هفت کشته برجای گذاشت.
به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، حملات اخیر این نگرانی را بین گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در شرق سوریه دامن زد که شاید اسرائیل در بین آنها جاسوسانی دارد و چهار تن به اتهام جمع‌آوری اطلاعات برای اسرائیل بازداشت شده‌اند.
منطقه‌ای مرزی که یک سویش شهر سوری البوکمال واقع شده و در دیگر سوی آن شهرک عراقی القائم قرار دارد یکی از کانون‌های تحرکات نظامی جمهوری اسلامی بوده است.
اسرائیل می‌گوید جمهوری اسلامی در این منطقه با تأسیس پایگاه «امام علی»، کانالی ارتباطی برای انتقال نیرو و تجهیزات به داخل سوریه و لبنان برقرار کرده است.
در شبکه‌های اجتماعی دست‌کم دو تصویر از حضور اسماعیل قاآنی در دیرالزور و منطقه البوکمال منتشر شده که یکی از آنها تصویری است که خبرگزاری تسنیم آن را منتشر و بعدا حذف کرد

0 نظرات: