خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

زدن ماسک در متروی تهران اجباری می‌شود

فرماندار تهران از اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو از روز شنبه،۱۳ اردیبهشت خبر داد.
پیش از این ستاد مقابله با کرونا با پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک در مترو تهران مخالفت کرده بود.
عیسی فرهادی روز جمعه، ۱۲ اردیبهشت، به خبرگزاری ایسنا گفت که باید پروتکل‌های وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا در اماکن
عمومی به‌ویژه مترو، اتوبوس و تاکسی با دقت باید اجرا شود.
به گفته وی، با آن که اکنون نیز شمار زیادی از شهروندان در وسایل حمل و نقل عمومی از ماسک استفاده می‌کنند، از فردا این موضوع جنبه اجباری خواهد داشت.
روز جمعه نیز فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه گفته بود از روز ۱۳ اردیبهشت، «تمامی شهروندانی که قصد استفاده از مترو را دارند باید ماسک داشته باشند و از ورود افراد فاقد ماسک جلوگیری خواهد شد.»
به گفته وی، شرکت مترو از فردا، در ۲۵ ایستگاه منتخب که جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر در آن تردد می‌کند اقدام به عرضه ماسک با قیمت مصوب خواهد کرد.
پس از تعطیلات نوروز و شلوغ شدن دوباره خیابان‌های تهران، تصاویری از متروی این شهر منتشر شد که جمعیت زیادی در داخل خطوط مترو را نشان می‌داد.
در این تصاویر، تعداد قابل توجهی از مسافران، فاقد ماسک بودند.
پیش از این علیرضا زالی، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در تهران به خبرگزاری ایلنا گفته بود تنها ۵۰ درصد مسافران مترو از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند.

0 نظرات: