خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

جنگ مافیای غارت، وزیر دولت روحانی را برکنار کرد.

روحانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) دولت غرق در بحران خود را از کشتی شکسته‌اش بیرون انداخت و قائم مقام وزیر که ظاهراً نزدیک‌ترین فرد به اوست را جایگ
زینش کرد. موضوع چیست؟
به گفته برخی ناظران، حتی یک کتاب قطور برای شرح کارنامه مردودی صنعت خودروسازی در جمهوری اسلامی که همزمان با خودروسازی کشور کره جنوبی آغاز شد کفایت نمی‌کند.
پس از ۴۰سال سلطه نظام ولایت فقیه بر این بخش از صنعت و افتصاد ایران، امروز این صنعت به محل نزاع گروه‌های مافیایی درون رژیم مبدل شده است. مافیای حاکم بر صنعت فولاد و آلومینیوم و فلزات اساسی، قطعه سازان و مافیای واردات ماشین، مافیای دلالان بازار خرید و فروش.
اکنون دعوای باندهای فوق‌الذکر به درون هیأت دولت ریخته چنان که موجب عزل و نصب وزیر شده است. بالاتر از همه به بهای خالی‌تر شدن جیب مردم ایران باعث افزایش قیمت خودرو گشته است و هم‌چنان که اعتراف شده است سود برنده این وضعیت مثل همیشه همان دلالان حکومتی و نزدیک به بیت خامنه ای و سپاه هستند.

عباس کوتول که وزیر را برکنار کرد کیست؟
روحانی امروز در حکمی رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را از سمت خود برکنار کرد.
با افزایش بحران در بازار خودرو در ایران و همچنین تنش در دولت بر سر تشکیل وزارت بازرگانی، روحانی امروز رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را بدون اعلام دلایل و به صورت ناگهانی برکنار کرد.
روحانی در حکم انتصاب فرد دیگری بعنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از وی خواسته است تا برای مدیریت قیمت خودرو اقداماتی انجام دهد.
این در حالیست که وزیر برکنارشده، در نامه‌ای به روحانی حکایت دیگری از ماجرای عزل خود را شرح داده و گفته است که واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری اسلامی او را تهدید کرده و گفته استعفا بده یا برکنار می‌شوی!
در بخشی از نامه وزیر برکنارشده آمده است: حتماً مستحضرید روز چهارشنبه گذشته جناب آقای واعظی با اینجانب تماس و تهدید کردند در صورت رای نیاوردن طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس شورای اسلامی شما برکنار خواهید شد و لازم است در این فرصت با لابی، نمایندگان خصوصا نمایندگان آذری زبان را قانع و برای این طرح رای بگیرید. بنده هم عرض کردم مجلس که زیر نظر بنده نیست و بنده مشکلی با موضوع ندارم. امروز که اینجانب در جلسه توسعه صادرات دفتر معاون اول محترم حضور داشتم مجدداً جناب آقای واعظی تماس گرفتند و اعلام نمودند استعفا بدهم.
در این میان نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در توییتی نوشت: وزارت بازرگانی رأی نیاورد، روحانی وزیرش را برکنارش کرد!
احمد امیرآبادی، عضو هیات رئیسه مجلس ولایت در توئیتی نوشت: مردم عزیز بدانند آقای روحانی به خاطر مشکلات شما و یا قیمت_خودرو آقای رحمانی، وزیرصنعت را برکنار نکرد. چهارشنبه به رحمانی ابلاغ شد اگر مجلس به وزارت بازرگانی (بخوانید وزارت واردات و رانت خواری) رای ندهد باید استعفا دهید وزیر هم استعفا را نپذیرفته وب رکنار شد. علی برکت الله
برخی رسانه های نزدیک به دولت نیز عنوان داشته اند دیدار صبح امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت با رئیس قوه قضائیه بدون هماهنگی صورت گرفته و ظاهراً روحانی از عملکرد وزیر صمت در این جریان و بقیه موارد نارضایتی داشته و همین امر موجب برکناری وزیر شده است.

عباس کوتول که وزیر را برکنار کرد کیست؟
روزنامه کارگزاران نوشت: عباس تقی زاده مافیای بازار موبایل در دهه ٦٠ به جرم حمل نوار دستگیر شد. در شهرری دستفروشی می‌کرد. همانجا وارد باند قاچاق شد و به سرعت رئیس بزرگ ترین باند واردات موبایل شد ‌معروف است به «عباس کوتول».تا کنون پنج بار دادگاهی شده.اخرین حکمش تبعید به طبس است.اما ناگهان سال قبل آزاد شد و‌ در تهران زندگی می کند
‌دایی ارشدش، نماینده مجلس کنونی و قبل است.معروف است که یک نفر از بزرگان قوم با او‌ بسته و حتی سایت الف نوشته بود که «حاج عباس درون نظام آدم دارد.»
‌‌اصلی‌ترین کارش در دو‌ دهه این است: هواپیما ۱۵ تنی آنتونف را هر هفته دو بار در فرودگاه پیام به زمین می‌نشاند. این هواپیماها پراز موبایل است. ‌حداقل ۱۵ مدیر ارشد گمرک در رابطه با او‌ دستگیر شده‌اند ولی او آزاد است.‌عجیب‌ترین نکته در موردش این است که در اخرین دستگیری در خانه او و یک هفته قبل از استیضاح کرباسیان وزیر اقتصاد روحانی، متن دستنویس سخنرانی یکی از نمایندگان پیدا شده بود.‌
در متن بازجویی‌هایش گفته بود در شب استیضاح کرباسیان دو نماینده مجلس به خانه‌اش رفتند و برای کمک « به فقرا» ۵۰۰ میلیون گرفتند. هر دو نماینده نطق آتشینی علیه وزیر وقت اقتصاد داشتند. که در نهایت به برکناری او منجر شد. یکی از آنها آقای «ح» و دیگری آیای «خ» بود.‌
عباس کوتول/تقی‌زاده موتور محرک استیضاح کرباسیان بود. وی سرحلقه جریان مافیای کلاسیک بازار موبایل است. با تمام جزئیات سینمایی که یک جریان مافیایی می‌تواند داشته‌باشد. ‌کوتول چنان شهرت دارد که پس از دستگیری‌ چهارمش، دادستان گفته بود، حداقل در ده گمرک بزرگ کشور « آدم» دارد.
یکی از آنها مشاور رییس گمرک در دولت احمدی نژاد بود و اکنون فردی در راس حلقه «نیروی ارزشی و انقلابی» محسوب شده و آزادانه می‌گردد و در مجلس آینده توانسته مهره‌های خود را بچیند.

بگویید دیگر کلاه دولت پشم ندارد
مجلس ولایت روز یکشنبه بر سر بحران اقتصادی و بی‌ثباتی بازار و افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو متشنج شد.
یک عضو مجلس ولایت بنام علی گلمرادی با حمله به دولت روحانی گفت:‌ این آقای رئیس‌جمهور خبر ندارد که اخیرا پراید ترمز بریده البته ترمز قیمت چرا می‌گویند افزایش قیمت به ما ربط ندارد؟ پس به کی ربط دارد اگر به دولت ربط ندارد؟
وی افزود: هر روز یک داستان برای این مردم شما درست می‌کنید بگویید دیگر کلاه دولت پشم ندارد، بگویید که دلالان مسلط هستند
یک عضو دیگر مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت نابسامان خودروی داخلی گفت: شما پراید تولید می‌کنید نه هلیکوپتر، اما قیمت پراید همچون هلیکوپتر دائم در حال پرواز است!

علیرضا سلیمی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو داخلی گفت: شما پراید تولید کرده‌اید نه هواپیما، نه هلیکوپتر، اما قیمت آن همچون قیمت هلیکوپتر دائم در حال پرواز است. آقای رئیس جمهور آیا الان وقت آن است که به وزیر صنعت دستور بدهید که قیمت خودرو را بررسی کند؟ آیا الان وقت آن است؟ لازم است به قیمت سایر اقلام نیز رسیدگی کنید.
وی در پایان اضافه کرد: آقای جهانگیری آیا فراموش کرده‌اید که در زمان انتخابات به مردم می‌گفتید در گذشته هر روز صبح که بیدار می‌شدید قیمت‌ها تغییر می‌کرد. لازم است صحبت‌های خود را مرور کنید.

پشت ‌پرده قیمت‌های باورنکردنی پراید
مدیرمالی سایپا با اشاره به افزایش شدید نرخ خودرو در روزهای اخیر در بازار گفته: این افزایش قیمت خودرو در بازار هیچ ارتباطی با خودروساز و شرکت سایپا ندارد و این افزایش فقط در بازار رخ داده است!
یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به اینکه دولت مقصر اصلی افزایش بی‌سابقه قیمت خودرو است، گفت: تمام ریشه گرانی‌ها در بازار‌ها و کالا‌های مختلف از جمله خودرو، خود دولت و سیاست‌های ناکارآمدی است که به کارگرفته می‌شود.
فرید زاوه افزود: سیاست‌های تورمی که دولت آن‌ها را به کار می‌گیرد به افزایش تورم و نقدینگی دامن می‌زند و این امر در نهایت باعث می‌شود که بازار‌های مختلف دچار التهاب شود، چرا که همه می‌خواهند پول نقد خود را به دارایی فیزیکی و با دوام تبدیل کنند و برای همین موضوع نیز است که در دو سال اخیر تقاضا برای خودرو افزایش یافته و همین موضوع قیمت‌ها را در بازار با افزایش روبرو کرده است.
یک کارشناس دیگر صنعت خودرو هم در گفتگو با فرارو گفت: منابعی که باید در صنعت خودرو سرمایه‌گذاری می‌شد، با دستور دولت احمدی‌نژاد در کشور‌هایی مانند سنگال و ونزوئلا سرمایه‌گذاری شد و میلیون‌ها دلار از سرمایه‌های مردم در این کشور‌ها هدر رفت.
امرالله امینی افزود: اگر همین پول‌ها در صنعت خودروسازی و قطعه سازی سرمایه‌گذری می‌شد، امروز شما دیگر مجبور نبودید همچنان پراید را تولید کنید، بنابراین همان‌طور که عرض کردم تا زمانیکه دولت در این صنعت دخالت می‌کند و خودروسازان نیز همچنان بر انجام سیاست‌های اشتباه خود اصرار می‌ورزند، وضعیت صنعت اسفناک خودرو و افزایش عجیب و غریب قیمت‌ها ادامه خواهد داشت.

چه کسانی بر طبل گرانی خودرو می‌کوبند؟
سکوت دولت روحانی درباره پراید ۹۰ میلیونی!
روزنامه آفتاب یزد نوشت: اگر می خواهید بدانید بازار عجیب و غریب خودرو در کشورما دست چه کسانی است لازم است به پارکینگ هایی در مرکز شهر رجوع کنید که ظاهر اسفناکی دارند و به اصطلاح مخروبه اند اما داخل شان پر است از انوعخ خودروهای صفرکیلومتری که خاک دارند می خورند. داستان ساده و سر راست است؛ این پارکینگ ها متعلق به از ما بهتران است لیکن به جای آنکه داخل شان محل پارک خودروی مدیران و مجموعه نهاد مربوطه باشد تغییر کاربری داده شده و توسط این پارکینگ ها به نوعی برای بازار خودرو تعیین و تکلیف می شود.
بنده برحسب اتفاق هفته گذشته داخل یکی از این پارکینگ ها شدم.گوش تا گوش پر بود از خودروهای صفرکیلومتر داخلی و گرانقیمت خارجی.از همین خودروهایی که تقریبا روزی دو الی سه میلیون روی قیمت اش می رود.یعنی صاحب این خودروها، این روزها خیلی راحت پا روپای خود انداخته ولی هر ساعت بر روی سرمایه اش می رود و به ریش من وشما می خندد. نکته اینجاست که نباید به دنبال آدرس غلط رفت؛همه ماجرا در جاده مخصوص تهران – کرج خلاصه نمی شود،در همین مرکز تهران است که برخی تصمیم می گیرند امروز پراید 90 میلیون تومان شود و روز بعد 100 میلیون.
سوال بسیاری این است: آیا دولت نمی تواند کاری کند؟ کلاه دولت دیگر برای آن کسانی که باید حساب ببرند و نمی برند پشم ندارد.به نوعی زورشان از دولت بیشتر است و بدون نظارت تصمیم می گیرند و اعمال می کنند. به نظر می رسد تا ساختارهای غلط اصلاح نشود و برخی از آن ها حتی از بین نرود آش همین آش و کاسه همین کاسه است.شک نباید کرد با این وضعیت سال دیگر همین موقع باید افسوس پراید 100 میلیون تومانی را بخوریم.همین حالا هم اگر جایی بگوییم پراید 5میلیونی را به خاطر داریم گویی 99 سال سن داریم اما خیر.مگر چند سال گذشته ؟ضمنا فراموش نکنیم این افزایش های قیمت فقط به خودرو خلاصه نخواهد شد .گرانی پساکرونایی است و حتما سفره ها را کوچکتر و کوچکتر می کند!

0 نظرات: