خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

باز شدن مرزهای اسپانیا برای گردشگران

اسپانیا در نظر دارد اواخر ماه ژوئن با برداشتن محدودیت های قرنطینه، مرزهایش را برای گردشگران باز کند. مادرید دو هفته پیش تمامی شرکای خود در اتحادیه اروپا را با اعمال یک قرنطینه دو هفته ای برای تمامی مسافران خارجی غافل‌گیر کرد و تا حد زیادی مرزها را بسته نگه داشت و اعلام کرد این اقدام برای پیشگیری از ورود موج دوم شیوع ویروس کرونا لازم و ضروری است. 
اما چندی بعد خوزه لوئیس ابل
وس وزیر حمل و نقل اسپانیا اعلام کرد: این اقدام به موازات آزاد شدن مسافرت درون خود اسپانیا که کم کردن محدودیت ها در مناطق مختلف آن در فازهای متفاوت قرار دارد، متوقف خواهد شد.
وی بیان داشت: «ما نمی توانیم به خارجی ها اجازه سفر بدهیم درحالی که مردم اسپانیا محدود شده‌اند. از اواخر ماه ژوئن، ما فعالیت های گردشگری را آغاز خواهیم کرد؛ من امیدوارم ... ما باید اسپانیا را از منظر سلامت یک کشور جذاب بسازیم.»
بر اساس یک گزارش که ماه گذشته منتشر شد، گردشگری بیش از ۱۲ درصد تولید اقتصادی اسپانیا را تشکیل می‌دهد. حتی با وجود بازگشایی مرزها در اواخر ماه ژوئن، درآمدهای این صنعت بین ۹۳ تا ۱۲۴ میلیارد یورو (۱۰۰ تا ۱۳۴ میلیارد دلار) کاهش خواهد یافت.

0 نظرات: