خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

روزنامه نگار ۶۷ ساله در شرایط کرونايی راهی اوین شد.

روزنامه نگار ۶۷ ساله در شرایط کرونايی راهی اوین شد

خبرگزاری هرانا – حسن فتحی، روزنامه نگار ۶۷ ساله ساکن تهران جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان اوین شد.
وی پیشتر به دلیل مصاحبه با یکی از رسانه های فارسی خارج کشور بازداشت و به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. حکم صادره شنبه هفته جاری به تائید دادگاه تجدید نظر رسیده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، این روزنامه‌نگار روز شنبه ۵ خرداد ۹۷ به دلیل مصاحبه با شبکه خبری بی بی سی فارسی، توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و در تاریخ ۱۲ خردادماه با تودیع قرار وثیقه از بازداشت آزاد شد.
حسن فتحی پیش تر دبیر سرویس بین‌المللی روزنامه اطلاعات بوده است.
این روزنامه نگار پیش کسوت پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۸۹ به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از طریق مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی فارسی توسط نیروهای امنیتی برای مدتی بازداشت شده بود.

زندانی مبتلا به کرونا به زندان بازگردانده شد!
خبرگزاری هرانا – فاطمه خویشوند، معروف به سحر تبر، با وجود ابتلا به بیماری کرونا و دستور پزشک مبنی بر لزوم نگهداری در محیط قرنطینه مخصوص، از بیمارستان سینا به زندان قرچک بازگردانده شد.
وکیل خانم خویشاوند با انتشار توضیحی در این باره گفت “این نوجوان ۱۸ ساله از بیماری دچار رنج است و طبیعتا دچار هراس روحی نیز شده است و تنها درخواستش این است که بتواند نزد مادرش باشد”.
در حالی که رئیس زندان زنان شهرری، ابتلای خانم خویشوند به بیماری کرونا را تکذیب کرده بود جلسه دادگاه پرونده سحر به دلیل ابتلای او به بیماری کرونا و عدم انتقال وی طبق مقررات سازمان زندان ها لغو شد.
وکیل مدافع خانم خویشوند با انتشار تصویر دستور پزشک بیمارستان سینا مبنی بر لزوم نگهداری وی در قرنطینه مخصوص از درخواست این شهروند و وکلای وی جهت آزادی موقت او خبر داده است.
وی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: “در حالی که پزشک بیمارستان تجویز کرده باید موکل در شرایط خاص باشد به علت کمبود تخت بیمارستان که طبیعتا باید به اشخاص با وضعیت وخیم اختصاص یابد به زندان منتقل شده و در محیط و تغذیه نامناسب قرار دارد.
این وکیل دادگستری همچنین گفته است بر اساس اعلام مادر فاطمه خویشوند، حال او از شب گذشته برتر شده است.

0 نظرات: