خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

نماینده اصلاح طلب مجلس به دادگاه انقلاب احضار شد

محمود صادقی، نماینده مجلس از احضارش به دادگاه انقلاب خبر داد. وی با انتشار تصویر ابلاغیه در صفحه شخصی خود گفته است “این موضوع نیز از پرونده سازی های دادستان سابق تهران علیه من و در خصوص تذکر درباره حسابهای قوه فضاییه است”.
به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه ۱۶ اردبیبهشت ماه ۹۹، محمود صادقی با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه احضار شد.
در این احضاریه از آقای صادقی خواسته شده است که در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۹ در این شعبه حاضر شود.
محمود صادقی با انتشار تصویر احضاریه در صفحه شخصی توییتر خود گفته است که “این موضوع هم از پرونده‌سازی های دادستان سابق تهران علیه من به دنبال تذکر درباره‌ی حساب‌های قوه قضائیه بود”.اوایل ماه جاری این نماینده مجلس، به ۲۱ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود. صدور این حکم در پی شکایت صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه از وی صورت گرفته است.
بنا بر گقته این نماینده مجلس، این حکم اواخر بهمن ماه ۹۸ صادر و اوایل اسفند ماه به او ابلاغ شده است.
آقای صادقی ضمن تایید این خبر گفته بود: “با توجه به اینکه در شرایطی که کشور درگیر بحران کرونا است، ممکن بود انتشار این رأی موجب تنش در فضای جامعه شود و همچنین با توجه به اقدامات اصلاحی رئیس قوه قضاییه مفاد رأی را رسانه‌ای نکردم. فعلا درخواست تجدیدنظر داده‌ام و امیدوارم ادله من مورد توجه دادگاه تجدیدنظر قرار گیرد”.
شکایت صادق آملی لاریجانی از آقای صادقی، به دنبال درخواست این نماینده مجلس از وی مبنی بر شفاف سازی در خصوص حساب‌های شخصی‌اش در سال ۹۵ صورت گرفته است.

0 نظرات: