خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

آمار فوتی‌های "کرونا" در ایران دوباره افزایش پیدا کرد

سخنگوی وزارت بهداشت تازه‌ترین آمار کرونا در کشور را روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت اعلام کرد. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته دوهزار و ۲۹۴ مورد جدید کرونا در کشور ثبت شده و آمار تعداد مبتلایان به ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسیده است.
جهانپور همچنین گفته است از مجموع بیماران مبتلا به کرونا تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند و تعداد فوتی ها اکنون به هفت هزار و ۵۷ نفر رسیده است. درمقایسه با یک روز قبل آمار فوتی ها ۱۸ نفر بیشتر بوده است.

واشنگتن پست: ملاها در پاسخ به کرونا افتضاح کردند

روزنامه واشنگتن پست نوشت: ملاهای حاکم بر ایران در پاسخ به کرونا افتضاح کرده‌اند. کاریکاتوری که در یک رسانه داخلی (ایلنا) منتشر شد و بلافاصله آن را حذف کردند این بود که خامنه‌ای در نقش پرستار به علامت سکوت، انگشت خود را بر روی دهانش قرار داده است.
این منبع افزود: رهبران دینی حاکم بر ایران با بسته شدن اماکن مذهبی مخالفت کردند و ویروس را توطئه آمریکا خواندند. این رفتار آنها، مقام‌ات بهداشت را به خشم آورده و توان رژیم ملاها برای حل مشکلات مردم را زیر سؤال برده است.

اعتراف رئیس اورژانس درباره شیوع کرونا قبل از برگزاری انتخابات

پیرحسین کولیوند، رییس اورژانس در جمهوری اسلامی به شیوع کرونا قبل از برگزاری انتخابات مجلس در دوم اسفندماه اعتراف کرد و گفت: بر اساس ابلاغ وزیر محترم بهداشت بنده در بخش لجستیک و پشتیبانی کرونا کار خود را آغاز کردم. روزهای ابتدایی شیوع بیماری هر دو ساعت یک بار برای شهرهای قم، گیلان و تهران تجهیزات ارسال می‌کردیم.
کولیوند ادامه داد: روز جمعه‌ای که انتخابات مجلس بود با آقای لاریجانی به قم رفته و اقدام به بازدید از بیمارستان‌ها کردیم. بنده مرتبا در جریان بازدیدها بودم و شاید در شبانه‌روز یک یا دو ساعت استراحت داشتم. روزی با احساس خستگی به بیمارستان خاتم‌الانبیا مراجعه کردم که با انجام سی‌تی اسکن مشخص شد به کرونا مبتلا شده‌ام. از ۱۱ شب همان روز به مدت ۱۴ روز بیهوش شدم و حتی در یک روز اورژانسی پزشکان از بنده قطع امید کردند اما خوشبختانه با دعای خیر مردم و خانواده شهدا، بهبود یافتم.
حکومت ایران ۱۲ روز پیش از راهپیمایی ۲۲ بهمن از مرگ و میر ناشی از کرونا خبر داشت
یک منبع آگاه روز دوشنبه ۱۱ اسفند به ایران اینترنشنال گفت: «مرگ بیماران با علائم حاد تنفسی از اوایل بهمن در قم باعث شد وزارت بهداشت برای بررسی این موضوع، معاون این وزارتخانه را به شهر قم بفرستد و رسیدن ویروس کرونا به ایران برای مقامات جمهوری اسلامی از هفته دوم بهمن محرز شد.»
این منبع که نخواست نامش فاش شود در ادامه افزود مقام‌های دولتی ایران ثبت مرگ و میر ناشی از شیوع کرونا را بعد از اعلام رسمی و «با ملاحظات» آغاز کردند و تاکنون «شمار واقعی مبتلایان و قربانیان اعلام نشده است».
این منبع آگاه همچنین به ایران اینترنشنال گفت وضعیت استان‌های قم و گیلان قرمز گزارش شده و استان‌های تهران و اصفهان در آستانه اعلام وضعیت قرمز قرار دارند.
اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد شرایط عمومی وزارت بهداشت برای مدیریت شیوع کرونا «بسیار آشفته» است.

در همین زمینه، کارمند یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران که نامش فاش نشده است به ایران اینترنشنال گفت: «از حدود چهار هفته قبل،‌ بدون این‌که مسئولان چیزی به ما بگویند، بیمارانی با علائم کرونا پذیرش می‌کردیم.»
این پزشک که خود در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری و قرنطینه شده است افزود: «متاسفانه مسئولان وزارت بهداشت کار غیراخلاقی کردند و به دلیل مطلع نکردن کادر بیمارستان‌ها موجب ابتلای من و چند تن از پرستاران به این بیماری شدند.»

0 نظرات: