خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

قیمت ارز/سکه؛ کارشناس: بازار با بی ثباتی مواجهه شده.

رئیس قوه قضائیه امروز از دولت خواست که به وضعیت آشفتۀ اقتصادی کشور خاتمه دهد. رئیسی با اشاره به افزایش بها
ی ارز، دولت را مسئول این امر دانست و گفت : "قیمت گذاری و تسعیر وظیفۀ دولت هاست و دستگاه های متولی کنترل بازار باید با نجات بازار از وضعیت آشفتۀ فعلی [...] در جامعه آرامش ایجاد کنند."
سکه از ۷.۵ میلیون هم گذشت؛ دلار ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان!
این در حالیست که یک کارشناس بازار ارز و سکه با اشاره به اینکه قیمت سکه همچنان صعودی خواهد بود، اظهار داشت: باید به این نکته توجه کرد که سکه گران نشده، بلکه این ارزش پول ملی ما است که هر روز با افت مواجه می‌شود، در چنین شرایطی مردم برای حفظ ارزش دارایی‌های خود به خرید سکه و ارز رو می‌آورند.
قیمت دلار روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت نسبت به روز قبل ۲۸۰ تومان گران شده است. قیمت سکه و یورو نیز هم زمان با دلار افزایش پیدا کرده است.
به گفته کارشناسان اقتصادی در ایران، افزایش بهای دلار و یورو نشان می دهد که اقتصاد و بازار با بی ثباتی مواجهه شده است.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۷ میلیون ۵۳۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۷ میلیون ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

صرافی ملی قیمت دلار را برای دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت با ۲۸۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۱۷ هزار ۲۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۷ هزار ۱۰۰ تومان خریداری می‌کند.
قیمت فروش یورو، اما در صرافی‌ها ۱۸۰ تومان افزایش داشت و ۱۸ هزار ۶۰۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
گفتنی است قیمت ارزهای خارجی در بازار آزاد گران تر است.

سیگنال ‌دلار ۲۵‌ هزار ‌تومانی ‌صادر می‌کنند!

حسین راغفر استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه دستکاری دولت در بورس خطرناک است، گفت: ‌سیگنال ‌دلار ۲۵‌ هزار ‌تومانی ‌صادر می‌کنند!
وی با اشاره به اینکه برخی از اعضای داخل دولت سیگنال ارز ۲۵ هزار تومانی صادر می‌کنند، گفت: سال‌ها است که دولت‌های مختلف برای جبران کسری بودجه خود و افزایش درآمد دائما در حال افزایش نرخ ارز هستند. نتیجه نیز این چیزی است که امروز مشاهده می‌شود، این در حالیست است که وضعیت موجود نیز روز به روز رو به وخامت می‌رود.

0 نظرات: