خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ترامپ مقامات اوباما را کلاهبردار سیاسی خواند

رئیس جمهوری آمریکا، تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را بزرگترین جرم سیاسی در تاریخ ایالات متحده
خواند و آنها را به دروغ پردازی متهم کرد.
  دونالد ترامپ روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه هوادار خود یعنی فاکس نیوز این اظهارات را پس از آنکه وزارت دادگستری در اوایل این ماه به مختومه شدن پرونده مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی وی دستور داد، مطرح کرد.
وی پس از آنکه در روزهای گذشته برخی از اسامی درخواست دهندگان دولت اوباما از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا برای مشخص شدن هویت و چهره واقعی فلین منتشر شد، اظهار کرد: "آنها [مأمورین اف بی آی] به دنبال ژنرال فلین نبودند. آنها می خواستند که او درباره من دروغ بگوید و داستانی بسازد."
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اگر من به جای جمهوریخواه، دموکرات می شدم ، فکر می کنم همه آنها مدتها قبل در زندان بودند و من درباره مجازات های ۵۰ ساله صحبت می کنم.
ترامپ ادامه داد: آنچه اتفاق افتاد، شرم آور است. این بزرگترین کلاهبرداری سیاسی در تاریخ کشور ما است. برای هیچ رئیس جمهوری دیگری نباید چنین اتفاقی بیفتد و خواهم گفت که ژنرال فلین و دیگران، قهرمان هستند.
وی همچنین به مقامات ارشد دولت اوباما از جمله جو بایدن معاون رئیس جمهوری سابق اشاره کرد که خواستار افشای هویت فلین که با سفیر سابق روسیه در واشنگتن در طی دوره انتقال دولت از اوباما به ترامپ از نوامبر ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۱۷ شده بودند.
لیست اسامی دولت اوباما که این درخواست را داشته اند به تازگی توسط ریچارد گرنل سفیر سابق آمریکا در آلمان و مدیر فعلی اطلاعات ملی فاش شد و سپس در اختیار سناتورهای جمهوریخواه قرار گرفت.
افشای هویت به اقدامی مربوط می شود که یکی از شهروندان آمریکایی با مقامات خارجی که تحت نظارت جامعه اطلاعاتی قرار دارند، تماس بگیرد

0 نظرات: