خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مرکل: متوقف‌ کردن کرونا امکان‌پذیر نیست و با آن همزیستی خواهیم کرد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز چهارشنبه 13 مه، اعلام کرد: «ما نمی‌توانیم ویروس کرونا را باز ایستانیم اما باید تلاش ‌کنیم تا آهنگ شیوع آن، کند شود».
مرکل اضافه کرد: «ما با کرونا همزیستی می‌کنیم و این همزیستی مدتی ادامه خواهد داشت».

از سوی دیگر، هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان روز چهارشنبه 13 مه، تاکید کرد که از روز شنبه آینده از شدت پروتکل‌های بهداشتی مرزی برای کند‌کردن انتشار کرونا، کاسته خواهد شد تا سفر به اروپا از 15 ژوئن آینده، مقدور شود.
زیهوفر گفت: «مدت اجرای تدابیر عمومی مرزی موافقت شده با فرانسه، سوئیس و اتریش، تمدید خواهد شد كه مدت صلاحیت آن تا 15 مه مقرر شده بود؛ به طوریکه این تدابیر تا 16 ژوئن، تمدید می شود اما بیشترین تعداد گذرها، بازگشایی خواهند شد».
وزیر کشور آلمان در ادامه گفت: «هدف این است که ما از اواسط ژوئن می خواهیم، آزادی سفر به اروپا تامین شود اما این مقررات در صورت بروز احتمالی موج بعدی ویروس کرونا، اعمال خواهند شد».

0 نظرات: