خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مجلس ایران ممنوعیت مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی را کنار گذاشت

به گفته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، ‌این کمیسیون به پیشنهاد وزارت ورزش ماده جنجالی ممنوعیت مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی را حذف کرده است.
حسین نقوی، سخنگوی این کمیسیون روز یک‌شنبه ۲۸ اردیبهشت با اعلام این خبر گفت دو فوریت کلیت طرح مقابله با آنچه که او «اقدا
مات خصمانه» اسرائیل «علیه صلح و امنیت» نامید، توسط این کمیسیون تصویب شده است.
ساعاتی بعد مجتبی ذوالنور، رئيس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت که پیشنهاد حذف این طرح از سوی وزارت ورزش مطرح شده ولی «هنوز قطعی نیست» و «تصمیمی که به نفع کشور است» گرفته می‌شود، اما پس از آن در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم حذف این طرح را تایید کرد.
پیش از این در ماه یازدهم این طرح آمده بود که «هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی» بین ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایرانی با حریفان اسرائیلی ممنوع است.
پس از اعلام این طرح، هشدارهای گسترده‌ای در زمینه احتمال تعلیق کل ورزش ایران مطرح شد.
بیشتر در این باره:

طرح مجلس برای ممنوعیت مسابقه ورزشکاران ایران و اسرائيل؛ احتمال تعلیق کل ورزش ایران


قاسم میرزایی‌نکو، نماینده مجلس، در این زمینه گفت برخی نمایندگان که دنبال تصویب این طرح هستند، «شاید می‌خواهند ورزش کشور تعطیل شود».
پدرام الوندی، معاون خبر خبرگزاری ایرنا، هم در توئیتی نوشت که این موضوع می‌تواند «زمینه‌ساز تعلیق کل ورزش ایران و از دست رفتن المپیک توکیو شود».
با این وجود برخی نمایندگان مجلس مدافع این طرح از پیامدهای سنگین آن برای ورزش ایران دفاع کرده بودند.
ابراهیم عزیزی، عضو فراکسیون ورزش مجلس ایران در اظهارنظری که جنجالی شد، گفت با توجه به اینکه در جمهوری اسلامی «مباحث اعتقادی» بر «مباحث ورزشی» ارجحیت دارد، تعلیق کامل ورزش ایران ایرادی ندارد.
این مسائل در حالی مطرح می‌شود که فدراسیون جهانی جودو مهرماه ۹۸، به دلیل فشار مقام‌های جمهوری اسلامی برای باخت اجباری ورزشکاران جودو که با هدف رویارو نشدن با رقبای اسرائیلی صورت می‌گرفت، کلیه فعالیت‌های بین‌المللی جودوی ایران را به حالت تعلیق درآورد.
مقام‌های وزارت ورزش ایران در طول ماه‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای رفع تعلیق کرده‌اند ولی فدراسیون جهانی جودو گفته است در صورت برگزاری یک مسابقه دوستانه بین تیم‌های ملی جودوی ایران و اسرائیل، تعلیق برداشته می‌شود.
آرش میراسماعیلی، رئيس فدارسیون جودو که در ماه‌های گذشته پیگیر رفع تعلیق این فدراسیون بوده، هفتم اردیبهشت هشدار داد که این ماجرا ممکن است «گریبان رشته‌های دیگر و کل ورزش ایران» را بگیرد.

0 نظرات: