خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وقتی یک مرده از داخل قبر خودش حرف می زند + فیلم

عزادارانی که روز شنبه در مراسم خاکسپاری "شای بردلی" در ایرلند شرکت کردند، با شنیدن صدای او از آن سوی قبر شوکه شدند؛ دوستان و بستگان "بردلی" 62 ساله برای مراسم تشییع جنازه او در 5293109 (1)قبرستان حاضر شدند تا وی را رهسپار خانه ابدیش کنند. تابوت در قبر گذاشته شد و کشیش آماده دعا خواندن می شد که ناگهان صدای فریادی از داخل قبر بیرون آمد:

سلام، اینجا کجاست؟ منو از اینجا بیرون بیارید، اینجا خیلی تاریکه،آیا این صدای کشیشه که می شنوم هی، من اینجا میمیرم "
همزمان ازداخل تابوت صدای تق تق آمد و گویی کسی از داخل تابوت به در آن ضربه می زد. حاضران در مراسم ترسیده بودند اما پس از مدتی متوجه شدند این صدای ضبط شده "بردلی" است که از داخل تابوت می آید و وقتی متوجه ماجرا شدند در میان گریه به خنده افتادند.

چند ثانیه بعد دوباره صدای "بردلی" از داخل قبر شنیده می شد که با خنده می گفت: "سلام دوباره، این شوخی ، خداحافظی من با شما بود."
ماجرا از این قرار بود: "بردلی"،‌یک جانباز ارتش ایرلند و به شدت بیمار بود. او تصمیم گرفت تا پیش از مرگ، صدایش را ضبط کرده تا در روز خاکسپاریش برای حاضران پخش کنند و با این شوخی در میان سیل غم و اندوه حاضران، موجبات شادی آنها را فراهم آورد.

در این شیرین کاری، "آندریا" دختر "بردلی" و همچنین خواهر و برادرانش به او کمک کردند. به گفته اعضای خانواده، "بردلی" ماهها برای این شوخی برنامه‌ریزی و پیامهای  صوتی را پیش  از مرگش ضبط کرده بود.

 

5293109 (1)

 

"آندریا" در اینباره گفت: ‌پدرم سه سال بود که از بیماری رنج می برد و می دانست زیاد زنده نخواهد ماند. آرزوی او پیش از مرگ این بود که روز خاکسپاری اش، یک روز شاد برای همه باشد. ما هم تصمیم گرفتیم تا آخرین آرزوی او را برآورده کنیم و این شوخی را در مراسم تشییع جنازه اش انجام دادیم. پدرم مرد مهربان و سرزنده ای بود و دلش می خواست حتی در روز مراسم خاکسپاری‌اش، به جای اشک ریختن، همه را بخنداند.

 

582362_129

 

0 نظرات: