خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران؛ حضور مزدوران خارجی به بهانه کرونا+عکس

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران با انتشار گزارشی تصویری از شست و شوی خیابان های قم توسط نیروهای حشدالشعبی خبر داد و نوشت: جمعی از نیروهای حشدالشعبی عراق، طلاب خارجی و بسیجیان با حضور در مناطق مختلف شهر قم اقدام به ضدعفونی معابر و پخش مایع ضد عفونی کننده کردند.
در همین رابطه احمد زیدآبادی؛ تحلیلگر سیاسی با انتشار یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: سال پیش هم نیروهای حشدالشعبی برای کمک به مهار سیل در خوزستان وارد ایران شده بودند که انتقادات و شایعات بسیاری در پی داشت اما منظور از حضور نیروهای حشدالشعبی در قم برای ضد عفونی کردن معابر و اعلام خبر آن واقعاً چیست؟ اینکه ایرانی‌ها خودشان توانایی ضدعفونی کرن معابر را ندارند و مجبور به استفاده از نیروهای عراقی شده‌اند؟! اینکه نشان داده شود در وضعیت‌های اضطراری این نیروها می‌توانند برای کمک به جامعۀ ایرانی به خدمت گرفته شوند؟ این در حالی است که می‌دانیم در روزهای اخیر تشنج بین آمریکا و حشدالشعبی در عراق بالا گرفته و دو طرف به تهدید نظامی علیه یکدیگر مشغول‌اند. در این میان، دونالد ترامپ و برخی از مقام‌های نظامی و سیاسی دولت او در ادعایی ایران را مسئول هرگونه حملۀ حشدالشعبی به مراکز و منافع آمریکا در عراق می‌دانند و هر نوع حمله‌ای از طرف آنان را با ضربه به ایران پاسخ خواهند داد! در مقابل این نوع تهدیدها مقام‌های وزارت خارجۀ ضمن تکذیب این ادعاها، چند بار تکرار کرده‌اند که حشدالشعبی نیروی عراقی مستقلی است که از ایران دستور نمی‌گیرد.
فیلم زیر: حضور مزدوران حزب الله لبنان در ایران به بهانه مبارزه با کرونا. در واقع آنها را برای سرکوب مردم آورده اند. رژیم به شدت نگران اعتراضات اجتماعی است.


ایران پرس نیوز

0 نظرات: