خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اولین سرایت ویروس کشنده کرونا از جسد به انسان

یک پزشک پزشکی قانونی در تایلند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت و مشخص شد که این ویروس از جسد یک فوتی کرونايی به وی منتقل شده است.
به گزارش دیلی میل، این اولین مورد رسمی انتقال ویروس
کرونا از جسد به انسان است که در جهان تأیید شده است.
سازمان های بهداشتی از کارشناسان پزشکی قانونی خواستند تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند، زیرا هنوز اطلاعات کاملی درباره راه های انتقال کروناویروس وجود ندارد.
در تایلند، طبق آخرین اطلاعات بیش از دو هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند. از تعداد دقیق فوتی ها خبر موثقی در دست نیست.

آمار مبتلایان به کرونا از دو میلیون نفر گذشت

بیماری کرونا که برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در صدر اخبار جهان قرار گرفت، با سرعت به صورت یک پاندمیک جهانی درآمد. در دوم آوریل میزان مبتلایان به کرونا به یک میلیون نفر رسید و در کمتر از دو هفته از دو میلیون نفر گذشت .
آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس به ترتیب درصدر آمار سازمان جهانی بهداشت قرار دارند.
این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه سازمان جهانی بهداشت را به ارتکاب اشتباهات مهلک متهم کرد و گفت: مردم آمریکا و دیگر نقاط دنیا به سازمان بهداشت جهانی اعتماد کردند در حالی که این مرگ ومیر گسترده و بحران اقتصادی ناشی از عملکرد ضعیف آنها در قبال کووید۱۹ است.

0 نظرات: