خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

کشف یک گور دسته‌جمعی با ۳۰ هزار جسد در رواندا

مقامات رواندا از کشف یک گور دسته‌جمعی خبر داده‌اند که احتمال می‌رود ۳۰ هزار نفر از کسانی که در جریان نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ کشته شده‌اند در آن دفن شده باشد.
در نسل‌کشی رواندا بيش از ۸۰۰ هزار تن، اغلب از اقليت قومی توتسی، توسط افراطيون هوتو کشته شدند.
به گزارش روزنامه لس‌آنجلس تایمز، کارهای نبش قبر به خاطر شیوع کرونا به کندی پیش می‌رود، اما تاکنون جسد ۵۰ نفر از این گور دسته‌جمعی بیرون آورده شده است.
همچن
ین منطقه‌ای که این گور دسته‌جمعی در آن کشف شده، سال‌هاست که زیر کشت برنج می‌رود و اکنون آب در آنجا جاری است. دولت می‌گوید عملیات خشک کردن زمین آغاز شده است. این منطقه در نزدیک کیگالی، پایتخت کشور واقع شده است.
سه‌شنبه این هفته ۲۶-مین سالگرد نسل‌کشی در این کشور آفریقایی است، اما امسال به‌دلیل قرنطینه کشور برای مقابله با شیوع کرونا، مراسم جمعی برگزار نخواهد شد.
نسل‌کشی رواندا روز آوريل ۱۹۹۴- ۱۷ فروردين ۱۳۷۳ هجری شمسی- به‌دنبال شليک به هواپيمای «جوونال هابياريمانا» رئيس‌جمهوری رواندا که از قبیله هوتو بود و کشته‌شدن او آغاز شد.
در نسل‌کشی رواندا بيش از ۸۰۰ هزار تن، اغلب از اقليت قومی توتسی، توسط افراطيون هوتو کشته شدند.

0 نظرات: