خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

بیانیه هشت فیلمساز ایرانی: زندانیان سیاسی را آزاد کنید

هشت فیلمساز شناخته شده سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی از جمله فعالا
ن محیط زیست زندانی شدند.
در این بیانیه که روز دوشنبه ۲۵ فروردین منتشر شده است، این هشت فیلمساز با هشدار نسبت به تامین بهداشت و سلامت زندانیان عقیدتی، سیاسی و فعالان محیط زیست، تاکید کرد‌ه‌اند که تداوم در زندان نگه داشتن این افراد می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.
این فیلمسازان با اشاره به پیش‌بینی موج دوم شیوع ویروس کرونا از سوی پزشکان، خواستار اعطای هرچه سریع‌تر مرخصی به زندانیان عقیدتی، سیاسی و فعالان محیط زیست شده‌اند.
داریوش مهرجویی، جعفر پناهی، محمد رسول‌اف، کیومرث پوراحمد، رضا درمیشیان، علیرضا داودنژاد، محسن امیریوسفی و مجتبی میرطهماسب، هشت فیلمسازی هستند که این بیانیه را امضا کرده‌اند.
پیش از این هم برخی از سینماگران برای درخواست آزادی محمد امامی، از متهمان پرونده فساد مالی بانک سرمایه شده بودند. آنها نیز باتوجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا خواستار آزادی موقت آقای امامی شده بودند.
نامه این گروه از فیلمسازان بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی شد و برخی از افراد امضای خود را پس گرفتند یا اعلام کردند که بدون اجازه آنها نام‌شان به فهرست امضاکنندگان این نامه افزوده شده است.

0 نظرات: