خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هزاران مستأجر «بدون مسکن» در تهران در نتیجه شیوع کرونا .

ابوالفضل پرپنچی، رئیس کمیته امداد استان تهران، از وجود ۱۱ هزار و ۵۰۰ مستاجر در تهران خبر داد که در نتیجه پیامدهای اقتصادی کرونا بدون مسکن مانده‌اند.

آقای پرپنچی روز چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت، به خبرگزاری ایلنا گفت بزرگ‌ترین مشکل این نهاد ۱۱ هزار و ۵۰۰ مستاجر در تهران است که تهیه مسکن برای آنان در کلان‌شهر دشوار است.
وی همچنین گفت بخشی از مددجویان این کمیته به علت شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده‌اند که برای آنها کمک‌های ۱۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است.
به‌ گفته رئیس کمیته امداد تهران، در حال حاضر ۷۴ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش این کمبته هستند، ضمن آن‌ که در ماه‌های اخیر شیوع کرونا حدود ۱۳ هزار خانوار نیازمند برای دریافت کمک اعلام نیاز کرده‌اند.
این در حالی است که چندی پیش و پس از آن که معاون اول رئیس‌ جمهور ایران از تاسیس «شورای همکاری دولت، نهادهای عمومی و مؤسسات مردمی» برای حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا خبر داده بود، فرمانده سپاه پاسداران نیز از تشکیل قرارگاه ویژه‌ای برای این منظور خبر داد.
فرمانده سپاه اعلام کرد این قرارگاه با حضور بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، ستاد اجرایی، آستان قدس رضوی و بسیج که همگی نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی هستند، تشکیل شده و وزرات صنعت نیز از این قرارگاه حمایت می‌کند.
اواخر فروردین‌ماه، وب‌سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز بخش ویژه دریافت کمک‌های مالی «برای آسیب‌دیدگان از کرونا» راه‌اندازی کرد.
انتشار این خبرها در حالی اتفاق می‌افتد که در هفته‌های اخیر بحث‌های گسترده‌ای درباره تخصیص اعتبارات مقابله با کرونا از محل میلیاردها دلار منابعی مطرح شده که در اختیار نهادهای زیر نظر رهبر قرار دارد.
مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز ۱۱ فروردین با اشاره به درخواست ظریف برای رفع تحریم در دوران بحران کرونا گفت حکومت ایران می‌تواند برای مقابله با کرونا از «میلیاردها دلار» موجودی در صندوق‌های وابسته به رهبر جمهوری اسلامی استفاده کند.

0 نظرات: