خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

800 ایرانی بر اثر مسمومیت الکلی جان باختند.

کامبیز سلطانی نژاد، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی ایران گفت: از اول اسفند (20 فوریه) تا 6 اردیبهشت (25 آوریل) تعداد 796 مرگ بر اثر مسمومیت با متانول گزارش شده و تهران با 205 مورد بیشترین فوتی را در میان استان‌ها دارد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا وی با بیان اینک
ه در سال های اخیر شاهد بروز مسمومیت های ناشی از مصرف الکل تقلبی (متانول) بوده ایم افزود: بزرگ ترین حادثه مسمومیت جمعی بر اثر مصرف متانول در کشور همزمان با بروز بحران شیوع ویروس کرونا در برخی استان ها مشاهده شد.
سلطانی نژاد عوامل مختلفی را بروز همه گیری اخیر مسمومیت با متانول در ایران دخیل دانست و گفت: یکی از این عوامل که به ویژه در روز های اول شیوع ویروس کرونا در کشور و شاید به علت هراس مردم از ابتلا به این بیماری ویروسی نوپدید و ناشناخته، سبب تشویق افراد به مصرف خوراکی مشروبات الکلی شد، گسترش برخی شایعات و اخبار کذب و جعلی در فضاهای مجازی مبنی بر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در اثر مصرف خوراکی مشروبات الکلی بود. از طرفی بر اساس توصیه های انجام شده توسط مقامات بهداشتی کشور مبنی بر ضدعفونی دست ها و سطوح با استفاده از عوامل ضدعفونی کننده و گندزدا از جمله فرآورده های بر پایه اتانول (الکل طبی یا الکل اتیلیک)، به عنوان یکی از مهمترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، افزایش نیاز و کمبود مقطعی اتانول در کشور رخ داد.
وی افزود: متاسفانه در این میان برخی افراد سودجو و فرصت طلب با توجه به کمبود اتانول در کشور، از متانول (الکل متیلیک) برای تهیه فرآورده های ضدعفونی و یا مشروبات الکلی تقلبی استفاده کردند.
گفتنی است در روز 27 آوریل، کیانوش جهانپور از مرگ 525 نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی خبر داده بود که این تعداد افرادی بودند که در بیمارستان ها فوت کرده اند.

0 نظرات: