خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ابتلای جهانگیری به کرونا تایید شد

انتشار لیستی از نام مسئولین ایرانی که به کرونا مبتلا شدند یا در اثر این بیماری فوت کردند، در صفحه رسمی خود در توئیتر، ابتلای اسحاق جهانگیری، معاون‌اول ریاست جمهوری ایران به کرونا را تایید کرد.
در حالی که هفته پیش، خبر ابتل
ای معاون‌اول رئیس‌جمهوری ایران به کرونا منتشر شد، دو روز پیش، خبرگزاری آنا به نقل از سلیمانی، مدیر روابط‌عمومی دفتر معاون‌اول رئیس‌جمهور، این خبر را تکذیب کرد.
او از حضور جهانگیری در دفتر کارش خبر داده بود و برنامه معاون‌اول ریاست جمهوری را «تماس تلفنی با استانداران سراسر ایران» و گفت‌وگو با آنها درباره کرونا، عنوان کرده بود.
همچنین این خبرگزاری ابتلای محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران و نماینده در مجلس یازدهم را نیز تکذیب کرد.
در حالی که پیش از این، خبر مثبت شدن تست اولیه کرونای قالیباف نیز منتشر شده بود اما او در پاسخ به احوالپرسی یکی از مخاطبان صفحه‌ خود در اینستاگرام، ابتلا به ویروس کرونا را تکذیب کرده بود.
از سوی دیگر، امروز چهارشنبه 11 مارس 2020، خبرگزاری فارس با انتشار لیستی از مقامات ایران که مبتلا به کرونا هستند یا در اثر این بیماری فوت شدند، ابتلای اسحاق جهانگیری به کرونا را تایید کرد.
در این لیست فوت هشت نفر از مسئولان در اثر ابتلا به کرونا تایید شده است. وضعیت 16 نفر دیگر از آنها نیز «قرنطینه و در حال درمان»، «رویه بهبودی و ترخیص از بیمارستان»، «قرنطینه»، «قرنطینه و رویه بهبودی» و «بستری در بیمارستان» اعلام شده است.
نام قالیباف همچنان در این لیست مشاهده نمی‌شود.
گفتنی است، بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران، 354 نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند، تنها طی روز گذشته 63 نفر در اثر این بیماری جان باختند که نشان می‌دهد تعداد فوتی‌ها 21 درصد افزایش داشته است.
بنابر اعلام این وزارتخانه، آمار مبتلایان شناسایی شده با 958 مورد افزایش به 9 هزار نفر رسیده که از این تعداد 2959 نفر بهبود یافته‌اند.

0 نظرات: