خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

کرونا؛ اندونزی ورود مسافران ایرانی را ممنوع کرد

اندونزی امروز از ممانعت ورود مسافران ایرانی، ایتالیایی و کره‌ای به این کشور به خاطر کرونا خبر داد.
به گزارش ایسنا، وزارت خارجه اندونزی روز پنجشنبه تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا درکشورهای ایران ، ایتالیا و کره جنوبی اعلام کرد که از تاریخ ۸ مارس سال جاری میلادی، از ورود مسافران و افرادی که در ۱۴ روز گذشته سابقه سفر به کشورهای مذکور را داشته اند ، جلوگیری به عمل خواهد آورد.
به گفته مقامات وزارت بهداشت این کشور، مسافران با ملیت کشورهای مذکور که از سایر نقاط جهان قصد سفر و ورود به اندونزی را دارند، نیز باید گواهی سلامت بهروز خود را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت از ورود آنها به خاک و مرز این کشور جلوگیری خواهد شد.بر اساس گزارش رویترز، وزارت خارجه اندونزی علت این ت
صمیم را جلوگیری از انتشار بیشتر و انتقال ویروس خطرناک و کشنده کرونا به این کشور اعلام کرده است.
پیشتر نیز سنگاپور به منظور جلوگیری از انتقال و انتشار این ویروس در کشورها و مناطق درگیر کرونا اعلام کرده بود که تا اطلاع ثانوی از ورود مسافران با مبدا کشورهای ایران، ایتالیا و کره جنوبی ممانعت به عمل می آورد.
شیوع ویروس کرونا که در ابتدا از شهر ووهان چین آغاز شد تاکنون بالغ بر ۹۳ هزار نفر را در کشورهای مختلف جهان به خصوص چین کره جنوبی ایران و ایتالیا آلوده و درگیر کرده و جان بیش از ۳۰۰۰ نفر را نیز گرفته است.

حتی روسیه هم ورود ایرانی‌ها را ممنوع کرد
براساس اعلام سفارت جمهوری اسلامی در روسیه، کلیه روادید صادر شده از سوی مسکو برای اتباع ایرانی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده است.
به گزارش ایلنا، سفارت جمهوری اسلامی در روسیه اعلام کرد که طبق اطلاعیه وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه، دولت فدراسیون روسیه طبق فرمانی به علت شیوع ویروس کرونا تدابیر موقتی و محدودیت هایی به شرح ذیل پس از نیمه شب ۸ اسفند و از تاریخ ۹ اسفند ۱۳۹۸ برابر ۲۸ فوریه جهت ورود شهروندان چند کشور از جمله ایرانی به خاک روسیه اعمال خواهد کرد:
۱- ورود اتباع ایرانی دارنده روادید شخصی، دانشجویی، توریستی و کاری (غیر از روادید تجاری و روادید برای اهداف بشردوستانه) از مبدأ ایران به خاک روسیه ممنوع خواهد شد. بر این اساس کلیه روادید صادرشده از سوی روسیه لغو شده است.
۲- این محدودیت شامل روادید ترانزیت هم می شود.
۳- اعمال محدودیت های ورود به خاک روسیه شامل دارندگان گذرنامه دیپلماتیک و خدمت نخواهد شد.
۴- اعمال محدودیت همچنین شامل آن دسته از اتباع خارجی می شود که از مبدأ ایران وارد روسیه خواهند شد.
۵- پروازها به مقصد فرودگاه ونوکوا در فرودگاه شرمیتوا انجام خواهد شد.
۶- افرادی که مشکوک به بیماری کرونا باشند به مدت ۱۵ روز قرنطینه خواهند شد.
۷- این محدودیت همزمان شامل کشورهای چین، ایتالیا و کره جنوبی نیز خواهد شد

0 نظرات: