خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شمار قربانیان «الکل تقلبی» در خوزستان به ۳۶ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز روز سه‌شنبه، ۲۰ اسفند، اعلام کرد شمار قربانیان «الکل تقلبی» در اهواز به ۳۶ نفر رسید. شمار قربانیان کرونا در خورستان تا دیروز ۱۸ نفر اعلام شده است.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی احس
ان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با اعلام این خبر افزود کم‌سن‌ترین قربانی مشروبات الکلی دو روز اخیر اهواز یک نوجوان ۱۶ ساله بوده است.
به‌ گفته آقای احسان‌پور، تا امروز ۲۷۰ نفر مسموم ناشی از الکل به بیمارستان‌های اهواز مراجعه کرده‌اند.
کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، نیز در گزارش امروز خود درباره آمار کرونا اعلام کرد آمار کسانی را که در خوزستان بر اثر مصرف «الکل جعلی و تقلبی» بستری شده‌اند، تقریباً سه‌ برابر مبتلایان به ویروس کرونا در این استان است.
گزارش‌ها از ایران نشان می‌دهد که پس از انتشار شایعه تاثیر الکل بر درمان بیماری کووید ۱۹ شماری از مردم اقدام به خوردن الکل کرده‌اند، اما به دلیل صنعتی بودن الکل یا تقلبی بودن نوع مشروب الکلی دچار مسمومیت شده‌اند.
بر اساس این گزارش، در استان البرز نیز محمد آقایاری، دادستان انقلاب کرج، خبر داده است که ۷ نفر به علت خوردن الکل تقلبی یا صنعتی فوت کرده‌اند.
همزمان، مدیرعامل مرکز آموزشی درمانی امام خمینی کرمانشاه نیز روز سه‌شنبه، ۲۰ اسفند، از مسمومیت ۱۶ نفر در این شهر و درگذشت یک نفر از آنان خبر داد.
پیش از این، رئيس بخش مسمومان بیمارستان لقمان حکیم در تهران نیز خبر داده بود که در روزهای اخیر موارد مسمومیت با الکل متانول افزایش یافته و تعداد مراجعان به بیمارستان‌ها به این علت بالا رفته است.
هنوز آمار جامعی از تعداد قربانیان الکل تقلبی یا صنعتی در شهرها منتشر نشده است.
هشدار: مصرف خوراکی یا غرغره کردن الکل اتیلیک (اتانول) و الکل متیلیک (متانول) با هدف پیشگیری از ویروس کرونا یا درمان آن خطر مسمومیت و مرگ به همراه دارد.

0 نظرات: