خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ادامه پروازهای ماهان به چین.

با استناد به اطلاعات فرودگاه شانگهای از ادامه پروازهای خطوط ماهان به چین خبر می‌دهد. روز پنجشنبه پنجم مارس، یک پرواز ماهان در ترمینال شماره دو این فرودگاه "طبق برنامه ریزی" بر زمین خواهد نشست.
این در حالی است که هیات دولت پرواز هواپیماهای ایرانی به چین را ممنوع کرده است.
در همین رابطه فریدون مجلسی یک کا
رشناس امور بین الملل در تهران خطاب به مقامات حکومتی گفت: آیا نمی‌دانیم تا چه اندازه در خطر هستیم. شیوع بیماری کرونا به افزایش انزوا دامن می‌زد. ایران در حال حاضر در روابط بین‌المللی دچار مشکل است. به‌عنوان نمونه هواپیمای ایرانی عازم ترکیه، از سوی دولت ترکیه مجبور به بازگشت به ایران شد. مقامات و مسئولان کشور باید فکری به‌حال این موضوع کنند. آیا نمی‌دانیم تا چه اندازه در خطر هستیم و تا چه اندازه بیماری کرونا شایع خواهد شد و تبعاتش چیست؟

گرفتار چرخه‌ای شده‌ایم که هر دم بحران می‌زاید
خیلی از روزنامه های داخل ایران با اشاره به عمق بحرانی که هم اکنون کشور را فرا گرفته، بطور تلویحی تایید می کنند که رژیم حاکم کوچکترین کفایتی برای رسیدگی به بحران کرونا در ایران را ندارد.
برخی ناظران هم عقیده دارند که این شیوه رفتاری، مصداق کامل جنایت است و حتی اگر جنایت عمد نباشد و از روی نادانی و نابخردی و بی تجربگی و بی کفایتی انجام شده باشد، جنایت در جنایت است.
کامیار علایی، پزشک و پژوهشگر در مصاحبه با کمپین حقوق بشر می‌گوید: با پنهان‌کاری مقامات حکومت ایران کسی برای مقابله با ویروس آماده نبوده است.
روزنامه جهان صنعت با اشاره به خبرهای تلخ و بد از جمله سقوط هواپیمای اوکراینی و ویروس کرونا می نویسد: روند‌های فعلی جامعه را به تب کشانده و ناامید کرده است.
روزنامه ابتکار هم وضعیت بحرانی کشور را چرخه بحران و مسیر از چاله به چاه توصیف کرده و نوشته است: هر صبح یا فاجعه‌ ای رخ داده یا فاجعه در حالِ رخ دادن است! ما گرفتار چرخه‌ای شده‌ایم که هر دم بحران می‌زاید. اکنون دیگر به ندرت روزی عادی را خاطر می‌آوریم!
این روزنامه نوشت: از اساس انگار وارد جهان بحران شده‌ایم؛ همیشه پایمان در چاله‌ای گیر است. انگار پای حکمرانی‌مان حسابی لنگ شده و از هیچ سنگی هم سالم نمی‌گذرد و.هر روز بی‌طاقت‌ترمان می‌کند. سبک حکمرانیِ ما دیگر پاسخگوی نیازهای امروزِ ما نیست. اگر تغییری ایجاد نشود، مسیر از چاله به چاه ادامه خواهد یافت.

0 نظرات: