خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

۳۰ نفر مبتلا و ۹ فوتی ناشی از کرونا در خوزستان

علی احسان پور روز دوشنبه با تاکید بر رعایت خودمراقبتی به مردم و رعایت بهداشت به خبرنگاران گفت: در ۲
۴ ساعت گذشته ۲ مورد تشخیص قطعی در خوزستان مشاهده شد که با احتساب این ۲ مورد تاکنون ۳۰ مورد قطعی مبتلا به این ویروس در خوزستان شناسایی شده است.
وی افزود: این آمار به تفکیک شهرستان ها شامل اهواز ۱۰ نفر، هندیجان ۲ نفر، اندیمشک سه نفر، شوشتر۲ نفر، آبادان چهارنفر، دزفول ۲ نفر، مسجدسلیمان ۲ نفر، ماهشهر ۲ نفر، بهبهان ۲ نفر و امیدیه یک نفر گزارش شده است.
به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده اند.
علیرضا رییسی افزود: تعداد ابتلای قطعی جدید به ویروس کرونا در کشور از روز گذشته تاکنون ۵۲۳ نفر است و ۱۲ نفر نیز در این مدت فوت کرده و ۲۹۱ نفر بهبود یافته اند.
وی ادامه داد: بیشترین استان های درگیر ویروس کرونا در کشور، استان های تهران، قم و گیلان هستند. در قم و گیلان میزان افراد بهبود یافته و بستری شده برابری می کند.
بیماری جدید کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و این امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.
تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده است؛ این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می شود؛ این ویروس در معمولی ترین حالت باعث سرماخوردگی می شود و نشانه های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی ...

0 نظرات: