خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مهدی حاجتی به خاطر «نوشته‌های انتقادی‌اش» بازداشت شد

فعالان حقوق بشر و نزدیکان مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز، روز پ
نج‌شنبه ۲۲ اسفند از بازداشت مجدد او خبر دادند.
بر اساس گزارش خبرگزاری هرانا، آقای حاجتی با دستور شعبه ۱۰ دادیاری دادگاه انقلاب شیراز بازداشت شده است.
دلیل بازداشت مهدی حاجتی هنوز مشخص نیست، اما برخی از نزدیکان او در شبکه‌های اجتماعی این گمانه را مطرح کرده‌اند که وی به خاطر نوشته‌های اخیرش در شبکه‌های اجتماعی و انتقاد از شیوه مواجهه نهادهای حکومتی ایران با شیوع ویروس کرونا در کشور بازداشت شده است.
آقای حاجتی یک روز قبل از بازداشت خود در صفحه توئیترش نوشته بود: «دشمن دشمن نکنید! دشمن ملت ایران امروز آن کسانی هستند که برای رو کم کنیِ دشمن فرضی حاضر شدند بر سر جان هموطنان ما قمار کنند. دشمن ملت ایران دقیقا امثال کسانی است که نگذاشتند قم قرنطینه شود. حال ایران ما خوب خواهد شد، اما حافظه‌اش را از دست نخواهد داد».
مهدی حاجتی پیش از این نیز به دلیل دفاع از حقوق شهروندان بهایی بازداشت شده و دادگاه او را به همین اتهام به یک سال زندان محکوم کرده بود که حدود هشت ماه از این حکم را در زندان گذراند.

0 نظرات: