خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شیوع ویروس "کرونا" پیاز را شاه نشین قیمت ها کرد..

برای اطلاع از وضعیت قیمت اقلام اساسی و مایحتاج مردم به بازارچه ی سپه و بازار بزرگ قزوین که جزو مناطق پرتردد استان است، سری زدیم و قیمت کالاهای اساسی مردم را در هر دو بازار جویا شدیم.
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ با توجه به نزدیک
بودن ایام نوروز بازار میوه و خوراکی استان خالی از مردم نیست و شیوع بیماری کرونا تاثیر زیادی در عدم حضور مردم در بازار نداشته است.
برای اطلاع از وضعیت قیمت اقلام اساسی و مایحتاج مردم به بازارچه ی سپه و بازار بزرگ استان که جزو مناطق پرتردد استان است، سری زدیم و قیمت کالاهای اساسی مردم را در هر دو بازار جویا شدیم.
بیشتر اقلام اساسی در هر دو بازار وضعیت یکسانی داشت اما تردد و حضور مردم در بازار بزرگ استان بیشتر به چشم می خورد و تنها اقلامی که در هر دو بازار از نظر قیمت شاه نشینی می کرد پیاز بود. قیمت پیاز در بازارچه ی سپه بین 7 الی 9 هزار تومان بود و در بازار بزرگ همین کالای اساسی به 10 هزار تومان هم می رسید زمانی که در برخی از مغازه های سطح استان حضور پیدا کردیم، متوجه شدیم که این کالای تند و تیز به 12 هزار تومان هم رسیده است.
میوه و تره بار فروشان کنار خیابان هم دستی در قیمت ها برده بودند و برخی از آنها پیاز را با قیمت های متفاوتی بین 6 الی 10 هزار تومان به فروش می رساندند، البته سیب زمینی هم این این روزها در بازارچه ی سپه بین 5 الی 6 هزار تومان بود و در بازار بزرگ گاها قیمت 10 هزار تومان هم برای این کالا درج شده بود.
سایر اقلام اساسی به ترتیب در بازارهای سپه و بازار بزرگ استان به شرح زیر بود.
برنج:
برنج هندی: ۸ هزار و 500 الی 9 هزار تومان
برنج صدری هاشمی: 22 تا 24 هزار تومان
برنج علی کاظمی: 22 هزار و 500 تومان
برنج صدری: ۲۰ الی ۲۴ هزار تومان
برنج شیرودی: ۱۳ هزار و 600 تومان
چای ایرانی درجه یک: 50 الی90 هزار تومان
چای خارجی: 68 الی 100 هزار تومان
حبوبات:
لوبیا چیتی: ...

0 نظرات: