خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

جدیدترین آمار رسمی کرونا در ایران، مرگ ۱۴۵ نفر ..

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران آخرین آم
ار دولتی و رسمی جان‌باختگان ابتلا به ویروس کرونا در ایران را ۱۴۵ نفر اعلام کرد.
به گفته آقای جهانپور تعداد کل مبتلایان در ایران به ۵۸۲۳ نفر رسیده که به نسبت دیروز ۱۰۷۶ نفر افزایش داشته است.
سخنگوی وزارت بهداشت ایران تعداد جان‌باختگان در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۱ نفر و تعداد کل بهبودیافتگان را ۱۶۶۹ نفر اعلام کرد.
امروز همچنین مرکز رسیدگی به امور مساجد ایران در بیانیه‌ای از "تعطیلی نماز جماعت در مساجد به علت شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی خبر داد".
این مرکز حکومتی همچنین از مساجد خواست تا "حتی الامکان ائمه محترم جماعات از برگزاری اجتماعات اعم از مجالس ختم و جشن، و کلیه برنامه‌های جمعی خودداری فرمایند".
پیشتر یک نماینده مجلس ایران، آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در شهر رشت را "بسیار وحشتناک" خوانده و گفته است شرایط این منطقه "قرمز" اعلام شده است.
حق نشر عکس Getty Images
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس ایران در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری وابسته به صدا و سیما، وضعیت در استان گیلان و شهر رشت را "نگران‌کننده" خوانده و گفته است آمار مبتلایان به ویروس کرونا "به صورت تصاعدی" در حال افزایش است.
آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران همچنان رو به افزایش است و گزارش‌ها حاکی از کمبود امکانات در بیمارستان‌های این کشور است.
ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی، نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس ایران هم به خبرگزاری مجلس ایران گفته است که استان گیلان در اپیدمی بیماری کرونا، "بدترین وضعیت را در کشور دارد."
  • کرونا در ایران؛ تازه‌ترین آمار رسمی: ۴۷۴۷ مورد ابتلا، ۱۲۴ مرگ
  • ویروس کرونا؛ تردد میان برخی نقاط ایران محدود می‌شود
  • ویروس کرونا: ۵ نکته که باید بدانیم
  • ویروس کرونا؛ واکسن کی ساخته می‌شود؟
وزارت بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد مجموع مبتلایان به ۴۷۴۷ نفر و قربانیان به ۱۲۴ نفر رسیده است.
پنج استان بالاترین نرخ ابتلا را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند که یکی از آنها گیلان است. تهران، قم، اصفهان و مرکزی دیگر استان‌های ایران هستند که بیشترین میزان ابتلا را داشته‌اند.
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین از ابتلای شماری از پزشکان و پرستاران در رشت به ویروس کرونا خبر داده و گفته است نیروهای پزشکی به دلیل خستگی بیش از حد توانایی خدمت ندارند.
نماینده وزیر بهداشت ایران در گیلان هم خواهان اعزام پرستار به گیلان شده است.
نماینده رشت در مجلس ایران در مصاحبه خود گفته است کیت آزمایش برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در دسترس نیست.
حق نشر عکس Getty Images
از زمان شروع ویروس کرونا در ایران، گزارش‌های متعددی در مورد کمبود کیت آزمایش منتشر شده است. سازمان جهانی بهداشت و چند کشور دیگر در این زمینه کمک‌هایی به ایران کرده‌اند.
آقای جعفرزاده ایمن آبادی گفته است امکانات پزشکی و بهداشتی در منطقه وجود ندارد. او خواهان احداث بیمارستان صحرایی برای پذیرش بیماران شده است.
محمدحسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت ایران در گیلان از احداث بیمارستان صحرایی در لاکان رشت خبر داده و از مردم منطقه خواسته است از خانه خارج نشوند.
به دنبال گسترش ویروس کرونا در ایران، مقام‌های این کشور از ساخت چندین بیمارستان صحرایی در شهرهای مختلف خبر داده‌اند.
از روز گذشته ورود به دو استان گیلان و مازندران فقط برای خودروهایی که پلاک این دو استان را دارند مجاز است و از رانندگان در مبادی ورودی تب‌سنجی می‌شود.

0 نظرات: