خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مشاور قوه قضائیه بر اثر کرونا جان باخت؛ ابتلای ۲۳ نماینده مجلس

عبدالرضا مصری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه اعلام کرد تاکنون نتیجه آزمایش کرونای ۲۳ نفر از نمایندگان مجلس مثبت بوده است. احمد تویسرک
انی، مشاور رئیس قوه قضائیه، هم بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
وی به نام این نمایندگان اشاره‌ای نکرده است. پیش از این اعلام شده بود که نتیجه آزمایش پنج نماینده مجلس مثبت بوده است.
آن‌ طور که باشگاه خبرنگاران جوان روز سه‌شنبه، ۱۳ اسفند، گزارش کرد، این نماینده گفته ابتلای این تعداد از نمایندگان به ویروس کرونا با توجه به «ارتباط تنگاتنگ» آنها با مردم طبیعی است.
به گفته آقای مصری، نمایندگان به همین دلیل «ناقل ویروس‌های مختلفی از نقاط مختلف کشور هستند که ممکن است ویروس جدیدی خلق شود.»
وی در ادامه به همکاران خود و نیز منتخبان مجلس یازدهم توصیه کرد که «فعلاً ارتباط خود را با مردم قطع کنند تا آسیبی متوجه آنها نباشد.»
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به صراحت گفته است: «ملاقات‌های مردمی با نمایندگان موقتاً لغو است و ما از نمایندگان و منتخبان تقاضا می‌کنیم که در ایام نوروز با مردم ارتباطی نداشته باشند.»
خبرگزاری‌های آنا و ایسنا نیز از درگذشت احمد تویسرکانی، مشاور رئیس قوه قضاییه و رئیس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به‌ دلیل ابتلا به بیماری کرونا خبر داده‌اند.
گزارش شده که آقای تویسرکانی سابقه بیماری قلبی نیز داشته و اخیراً در بیمارستان بستری بود.
به گزارش خبرگزاری آنا، روابط عمومی اورژانس ایران نیز از ابتلای پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور به کرونا خبر داد.
روز گذشته هم خبرگزاری ایلنا از ابتلای محمد جهانگیری، معاون نظارت سازمان نظام پزشکی به کرونا خبر داده بود.
بر اساس این گزارش، جهانگیری، به‌دنبال بروز علائم مشکوک به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بستری شده است.
در روزهای اخیر اخبار دیگری مبنی بر ابتلا یا درگذشت شمار دیگری از چهره‌های سیاسی و مذهبی در ایران به ویروس کرونا منتشر شده بود.

0 نظرات: