خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اطلاعاتی جدید از سازمان بهداشت جهانی در باره مبتلایان به کرونا

سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه 2 مارس 2020 اطلاعات شگفت آور جدید
ی را در باره بیماران کرونا ارائه داد.
این سازمان که پیشتر با اعلام اینکه «مسک زدن» نمی‌تواند مانع ابتلای افراد به ویروس کرونا شود، باعث شگفتی بسیاری را شگفت‌زدگی بسیاری شده بود. اکنون نیز این سازمان بهداشت جهانی، پس از بررسی و پژوهش‌هایی در باره این بیماری، جزئیات بیشتری در باره این بیماری و معالجه مبتلایان به آن را ارائه داده است این جزئیات بسیاری را شگفت زده کرد.
سازمان بهداشت جهانی ضمن پاسخ دادن به سؤالات برخی از مبتلایان به بیماری کرونا در وب سایت خود اعلام كرد: حدود 80٪ از بیماران مبتلا به «ویروس کرونا» بدون نیاز به درمان خاص بهبود می یابند، افراد بیمار می‌توانند تنها با رعایت مراقبت‌های بهداشتی عمومی که برای هر بیماری آلوده به ویروس دیگری ارائه می‌شود، بهبود بیابند.
این سازمان در وبسایت خود افزود:« شدت این بیماری تقریباً در هر شش بیمار آلوده به ویروس کرونا تنها در یکی از آنها ظاهر می‌شود».
علائم شدت بیماری در بیمار مانند مشکلات تنفسی ظاهر می‌شود. این وزارت گفته است که خطر آسیب دیدگی این بیماری به سالمندان و مبتلایان به دیگر مشکلات اساسی مانند فشار خون بالا ، بیماری قلبی، دیابت بیشتر خواهد بود».
سازمان بهداشت جهانی همچنین توضیح داد که شایع ترین علائم بیماری کرونا، تب، خستگی و سرفه خشک است.
این سازمان جهانی افزود: «برخی از بیماران ممکن است درد، گرفتگی بینی، سرماخوردگی، گلودرد یا اسهال رنج ببرنند».
افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در برخی کشورها وکاهش آن در چین
در حالیکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین از چند روز پیش به این سو در حال کاهش است، آمار مبتلایان به این ویروس در دیگر نقاط جهان همچنان در حال افزایش است و دولت‌ها برای مقابله با پیشروی این ویروس دستورالعمل‌ها و برنامه‌های تازه‌ای اعمال می‌کنند.
طبق این گزارش کشورهایی همچون ایران در آسیا و ایتالیا در اروپا پس از چین به کانون انتشار این ویروس تبدیل شدند.
طبق گزارش‌ها اغلب کشورهای همسایه ایران دلیل ابتلای بیماران خود را به علت سفر به ایران اعلام کردند بیماران کویت، بحرین، عراق و عمان همه کسانی بودند که به ایران سفر کرده بودند و این ویروس را از ایران به کشورهایشان منتقل کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ایتالیا نیز به بستر انتشار ویروس کرونا و انتقال آن به کشور‌های اروپای تبدیل شده است.بر اساس آمار رسمی ایتالیا، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا تا روز دوشنبه 2 مارش بیش از 1694 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده و 29 نفر نیز جان باخته اند. در حال حاضر ایتالیا آسیب دیده‌ترین کشور اروپایی است و در شمال این کشور، چندین شهر در حالت قرنطینه به سر می‌برند.
در اسپانیا نیز هفته گذشته اصابت 16مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد.

0 نظرات: