خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

استان تهران قرنطینه شد..

همزمان با گسترش شیوع ابتلای به ویروس جدید کرونا و آمار مرگ و میر در ایران و یک روز پس از فرمان علی خامنه‌ای رهبر ایران مبنی بر به دست گرفتن پرونده مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط نیروهای مسلح و سپاه پا
سداران ایران، شنبه 14 مارس 2020 استان تهران به مرکزیت پایتخت ایران به طور کامل قرنطینه شد.
به گزارش خبرگزاری رسمی ایران تمام مسیرهای ورودی به استان تهران در اتوبان قم ، کرج، جاده چالوس، جادهُ هراز و فیروزکوه تا اطلاع ثانوی مسدود شده است و تنها خودروهای حامل سوخت و مواد غذایی اجازه تردد از این محورها را خواهند داشت.
ایرنا به نقل از دبیر شورای اطلاع رسانی استان تهران، گزارش داد که بر اساس تصمیم گیری‌های ستاد پیشگیری و کنترل "ویروس کرونا"، مسیر‌های ورودی و خروجی استان تهران کاملا بسته شده و از شهروندان خواسته شده تا فعلا به تهران مسافرت نکنند.
بنا به این گزارش نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران در ورودی‌های جاده کندوان، جاده هراز و فیروزکوه مستقر شده‌اند، تا از ورود و خروج مسافران شدیداً جلوگیری کنند.
روز گذشته علی خامنه‌ای رهبر ایران در فرمانی مهم به سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خواستار تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی برای سازماندهی خدمات به مردم برای مقابله با کرونا و شیوع آن شدند.
خامنه‌ای در این حکم تاکید کرد: «این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.»
درپی دستور خامنه‌ای به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، نخستین جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا نیرو‌های مسلح (پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا) به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح و با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش ایران، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیرو‌های مسلح، سردار غلامرضا محرابی معاون اطلاعات ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد.
رئیس ستاد کل نیروز‌های مسلح جمعه تاکید کرده بود که کمیته انتظامی امنیتی قرارگاه بهداشتی درمانی نیرو‌های مسلح به همراه وزارت کشور و استانداران روال خلوت کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها را با تصمیم ملی که اتخاذ می‌شود، ظرف 24 ساعت انجام خواهد داد.

0 نظرات: