خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ژاپن ۲.۵ میلیارد ین برای مبارزه با کرونا به ایران کمک کرد

صفحه رسمی توئیتر سفارت ایران در توکیو روز جمعه با انتشار این خبر گفت برای جلوگیری از شیوع کرونا در ایران همبستگی جهانی نیاز هست.
ایران همچنین اعلام کرده از صندوق بین‌المللی
پول درخواست کمک فوری ۵ میلیارد دلاری کرده است. این نهاد بین‌المللی برای کمک به کشورها جهت مبارزه با کرونا و کاهش تبعات اقتصادی آن، ۵۰ میلیارد دلار وام در نظر گرفته است.
تاکنون فرانسه، آلمان و بریتانیا ۵ میلیون یورو، همچنین جمهوری آذربایجان ۵ میلیون دلار برای مبارزه با کرونا به ایران کمک‌های مالی تخصیص داده‌اند.
سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز جمعه اعلام کرد تاکنون کمک‌های چین شامل ماسک، لباس ایزوله، کیت و دیگر اقلام با هشت پرواز باری به ایران منتقل شده است.
بر اساس آمارهای رسمی، تا ظهر روز جمعه ۲۳ اسفند ماه، ۵۱۴ نفر در ایران جان خود را از دست داده و ۱۱۳۶۴ نفر هم‌اکنون قطعا به این ویروس مبتلا هستند.

0 نظرات: