خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

فاجعه کرونا؛ اخبار تکاندهنده قم/همه جا آلوده شده

یک بانوی شجاع هموطن در پاسخ به خبرنگار صداوسیما: فاجعه کرونا در ایران با دروغ و پرده پوشی مخفی نمی ماند. مسئله کرونا، دیگر چیزی نیست که مسئولان بتوانند آن را مخفی کنند و دروغ بگویند؛ چون خودشان و خانواده‌شان هم با آن درگیرند.
۴۰ پزشک و ۱۳۰ پرستار قمی کرونا گرفتند!
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: گفته: ازابتدای شیوع ویروس کرونا در قم، حدود ۴۰ پزشک قمی مبتلا به این ویروس شدند و ۱۵ نفر از آنها در مراکز درمانی بستری بودند و در حال حاضر یکی از پزشکان قمی در ICU به سر می‌برد. همچنین ۱۳۰ نفر از پرستاران نیز از ابتدا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
هیچ نقطه عاری از ویروس کرونا در کشور نداریم
سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی گفت‌‌، در حال حاضر هیچ نقطه‌ای در کشور عاری از کرونا نیست.
وی تاکید کرد: «این ویروس در همه جای کشور با شیوع و شدت متفاوت وجود دارد. بنابراین افرادی که سفر می‌کنند یا ویروس را با خود به آن منطقه خواهند برد یا هنگام بازگشت ویروس را سوغات خواهند آورد.»
او گفت‌، ایران وارد مرحله دیگری از آماردهی استانی شده و به سمت بیماریابی سریع پیش می‌رود و بر همین اساس هم طی روزهای آینده مقدار موارد شناسایی بیماری افزایش خواهد یافت.
هشدار فرمانده ستاد حکومتی
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در نشستی با مدیران کمیته‌های معاونت برنامه‌ریزی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به استراتژی‌های در نظر گرفته شده برای این بیماری، خاطرنشان کرد: آمار مبتلایان و مرگ و میر بیماران فراتر از گمانه زنی‌های قبلی است.
وی موج بازگشت مسافران تهرانی را مشکل مهمی در راستای مقابله با کرونا برشمرد و گفت: متاسفانه علیرغم تمام هشدار‌ها تعدادی از شهروندان تهرانی به سفر رفتند که در موج بازگشت آنان به تهران پروتکل غربالگری از طریق تب سنجی قابل استفاده نیست.
به گزارش ایسنا، فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به آمار روز گذشته به رشد قابل توجه مراجعات بیماران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی اشاره کرد و همچنین با اشاره به احتمال تغییر رفتار ویروس کرونا، افزود: متاسفانه بیماران در بدو ورود بدحال‌تر هستند و دیرتر بهبود یافته و مرخص می‌شوند. بدون تردید موج بازگشت مسافران به تهران این اوضاع را بدتر می‌کند.
فوت شش پزشک فداکار در آمل
بنا به گزارشهای منتشرشده، در آمل شش پزشک به نام‌های دکتر ربیعی، دکتر صمد
ی، دکتر نیروئی، دکتر ابراهیم نژاد، دکتر توسن، دکتر بابازاده و هم‌چنین چهار تن از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی آمل جان خود را به‌ دلیل ابتلاء به کرونا از دست داده‌اند..علت شیوع بیماری در آمل زائرینی بودند که از قم برگشته بودند
فاجعه کرونا در ایران در حال رخ دادن است
اگر هرچه سریعتر مدیریت بحران کرونا در ایران به دست نهادهای بین المللی سپرده نشود، با فاجعه ای بزرگ مواجه خواهیم شد. روز یکشنبه اعلام شد برغم توصیه‌های پزشکی، در سه روز منتهی به اول فروردین ماه حدود سه میلیون مسافر از استان های درگیر کرونا در ایران خارج شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز می گوید: پیش بینی می‌کنیم حدود ۷۰ هزار نفر در خوزستان بر اثر کرونا قربانی شوند.

0 نظرات: