خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

پرستار ۲۵ ساله لاهیجانی بر اثر کرونا درگذشت

پرستار ۲۵ ساله لاهیجانی بر اثر کرونا درگذشت

‏نرجس‌ خانعلی زاده پرستار ۲۵ ساله بیمارستان میلاد لاهیجان جان جوانش را وقف بیماران کرد و سرانجام خودش هم امروز به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.
به گزارش ثریا نیوز، نیکی از مسئولان بیمارستان میلاد علت فوت این پرستار را شبه آنفولانزا اعلام کرد. وی در پاسخ به این سوال که آیا علت این ضایعه تلخ، ویروس کرونا بوده است یا خیر گفت: علائم بیماری شبیه آنفولانزا بوده ولی جواب آزمایش تست کرونا هنوز تعیین نشده است.
یکی از پیج های اینستاگرامی هم به نقل از دوست نرجس نوشت: استرس داشت وقتی داشتم میبردمش آی سی یو. بهش گفتم این عکسو میگیرم که وقتی خوب شدی با هم به این روزا بخندیم. نشد بخندیم.
نرجس خانعلی‌زاده که در شبکه‌های اجتماعی از او به عنوان پرستار فداکار یاد می‌شود اهل کلاچای گیلان بود و در اورژانس بیمارستان میلاد لاهیجان کار می‌کرد. یکشنبه گذشته سر کار ناگهان از حال رفت و با این‌حال از او تست کرونا نگرفتند. برادر نرجس که در بیمارستان بر بالین خواهرش حضور داشت در بیمارستان رازی رشت بستری شده است.

آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران افزایش یافت
مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در استان یزد نیز از فوت بیمار مبتلا به این ویروس در شب گذشته خبر داد.
از سوی دیگر رییس روابط عمومی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان و فوت شدگان کروناویروس در کشور را اعلام کرد و گفت: از این ۴۴ نفر جدید چهار نفر فوت کردند و شمار جانباختگان به ۱۹ نفر افزایش یافت.

گسترش ویروس کُرونا به یک فاجعه انسانی در ایران
زینت میرهاشمی: گسترش ویروس کُرونا با سیر صعودی قربانیان آن، در رژیم ولایت فقیه مانند بقیه مسایلی که به جان و زندگی مردم ایران ارتباط دارد، امنیتی شده و جان انسانها قربانی امنیت و حفظ نظام شده است. دروغگویی، پنهانکاری، نبود امکانات بهداشتی، عدم انجام راهکارهای پیشگیری، عدم اطلاع رسانی به مردم و.... موجب پخش سریع این ویروس و قربانی گرفتن دهها نفر در زمان بسیار کوتاهی شده است.
تعداد افراد مبتلا به این ویروس در ایران و تعدادی که در مدت کوتاه فوت کردند، در مقایسه با چین و کشورهای دیگر قابل تامل است. از این منظر می توان به فاجعه ای که در پیش روی مردم قرار دارد پی برد. گسترش ویروس کُرونا جان اقشار کم درآمد، حاشیه نشینان، زندانیان، بی خانمانها، کودکان کار را به علت فقر و تنگدستی و عدم دسترسی به بهداشت تهدید می کند. این نشان می دهد که حان اکثریت شهروندان برای رژیم ضد انسانی حاکم بر ایران، هیچ ارزشی ندارند.
این حقیقت که «نرخ مبتلایان و مرگ و میر در چین ۳.۲ درصد است در حالی که این نرخ در ایران ۱۸.۶ درصد است.» (رادیو فردا)، ابعاد فاجعه را عیان می کند. مسئول شرایطی که یک ویروس از مرز یک بیماری گذر کرده و به فاجعه و بحران تبدیل می شود دقیقا کارگزاران رژیم و در راس آن خامنه ای است.
ایران به عنوان کشور شیوع دهنده در منطقه شناخته شده تا جایی که کشورهای همسایه برای حفظ جان شهروندان شان مرزهای خود را به روی ایران بستند.
پنهانکاریهای حکومت نسبت به گسترش این ویروس و نفی آن از طریق مسئولان حکومتی مثل وزیر بهداشت تا روز ۲ اسفند، اعتراف در پی علنی شدن مرگ و میر ناشی از این ویروس، دستگیری افرادی در بوشهر به دلیل پخش خبر در فضای مجازی، سرکوب مردم معترض در تالش و گیلان، اعتراض دانشجویان در چندین دانشگاه، بگو و مگوی مسئولان حکومتی در رابطه با پنهان کاری، ندادن آمار واقعی و ... به پرونده دروغگوئیهای قبلی مانند شلیک موشک سپاه به هواپیما اضافه شد. به همین دلیل مردم به رژیم و مدیریت این بحران که به سلامتی میلیونها انسان مربوط می شود اعتماد ندارند.
علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی، التماس می کند که مردم این موضوع را سیاسی نکنند و به حکومت اعتماد کنند. وی باز هم به دروغ از ارائه امکانات بهداشتی به بازار حرف می زند. احمد امیرآبادی مجلس نشین از قم از جانباختن ۵۰ نفر و در قرنطینه بودن ۲۵۰ نفر طی دو هفته در قم اطلاع می دهد. هواپیمایی ماهان ایر که متعلق به سپاه پاسداران است، از ۱۱ بهمن بعد از ممنوعیت پرواز به چین ، حداقل ۹ پرواز تجاری و مسافری به شهرهای مختلف چین داشته است.
اتاق فکر رژیم در برابر گستردگی جنبش تحریم نمایش انتخابات، مردم را از اطلاع رسانی پیرامون شیوع بیماری کُرونا تحریم کرد تا هرچه بیشتر نمایش خود را پررنگ کند. خامنه ای سیلی خورده از تحریم گسترده، ویروس کُرونا را کار دشمنان برای کاهش مشارکت مردم دانست. بر همین منظر، جانباختگان این ویروس قربانی منافع حکومت و نمایش خامنه ای برای راهیابی عده ای پاسدار و جانی به مجلس و منافع تجاری و مالی سپاه پاسداران در ماهان ایر شدند.

0 نظرات: