خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

تاریخ‌سازی خانم بازیگر تا رقابت جذاب ۵ اکتور پرطرفدار

اسکار ۲۰۲۰ نزدیک است. چندی پیش هم نامزدهای جوایز معرفی شدند که البته هر بخش داستانی برای گفتن دارد.

در این میان شاخه‌ها اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل تبدیل به میدان رقابت پیرمردها شده است. چرا؟ چون میانگین سنی نامزدهای این شاخه ۷۱ سال است.
البته شانس اصلی دریافت جایزه در این بخش برد پیت، جوانترین نامزد هم هست که ۵۶ سال دارد. تام هنکس با ۶۳، جو پشی با ۷۶، آل پاچینو با ۷۹ و آنتونی هاپکینز با ۸۲ سال سن دیگر نامزدهای این بخش هستند.
به گزارش خبرآنلاین، یکی دیگر از نکات جالب فهرست نامزدهای اسکار امسال درباره اسکارلت جوهانسون است. او امسال با دو فیلم تحسین‌شده "جوجو ربیت" و "داستان ازدواج" مدام نامزد جایزه شد و مدام برنده جایزه نشد.
جوهانسون در اسکار ۲۰۲۰ برای دریافت جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول و بهترین بازیگر زن نقش مکمل نامزد دریافت جایزه شده است.
اسکارلت جوهانسون
در تمام ۹۱ دوره‌ای که تا کنون اسکار برگزار شده است، فقط ۱۱ بازیگر دیگر در هر دو رشته نقش اول و نقش مکمل نامزد جایزه شده‌اند که آخرینش کیت بلانشت در سال ۲۰۰۸ بود. دیگر چهره‌های سرشناس این فهرست آل‌ پاچینو، اما تامسون و جیمی فاکس هستند. 
کدام بازیگر مرد امسال اسکاری می‌شود؟

70aYTpFt1sVv
"واکین فینیکس" که سال‌هاست در جوایز اسکار دیده نمی‌شود امسال فرصت خوبی برای درخشش در رقابت با "لئورناردو دی‌کاپریو" بازیگر برنده اسکار و "آدام درایور" ستاره نوظهور هالیوودی و "آنتونیو باندراس" دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندی وایر، "آدام درایور" پس از بازی قدرتمند در دو فیلم "گزارش" و "جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر" امسال برای بازی در فیلم "داستان ازدواج" ساخته "نوا بامباک" به جمع نامزدهای شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد راه یافته است، فیلمی که "درایور" در کنار "اسکارلت یوهانسن" در نقش زوجی درگیر جدایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. 
1
داستان ازدواج
"پدرو آلمادوار" در فیلم جدیدش "درد و شکوه" که امسال در جشنواره کن رونمایی شد باز هم از بازیگر مورد علاقه‌اش "آنتونیو باندراس" استفاده کرده است. "باندارس" که برای بازی در این فیلم بهترین بازیگر جشنواره کن شد در نقش فیلمسازی سالخورده بازی می‌کند که نگاهی به زندگی گذشته‌اش دارد و در این فیلم بازی تکان‌دهنده و بی‌شباهت به تمامی نقش‌هایش داشته است. گرچه کسب جایزه بازیگری کن برای "باندارس" مسیر حضور در میان نامزدهای اسکار را هموار کرد اما عدم نامزدی در جوایز انجمن بازیگران آمریکا و بفتا، شانس کسب اسکار را برای این بازیگر 59 ساله کم کرده است.
"روزی روزگاری در هالیوود" به کارگردانی "کوئنتین تارانتینو" که با رونمایی در جشنواره کن مورد استقبال قرار گرفت با بازی قدرتمند "لئوناردو دی‌کاپریو" در نقش یک ستاره رو به زوال فیلم‌های وسترن در سال 1969 همراه است که در تلاش است به روزهای درخشان خود بازگردد و در کنار او دوست وفادار و بدلکار او با بازی "برد پیت" قرار گرفته است. گرچه "برد پیت" مدت زمانی مشابه با "دی‌کاپرو" مقابل دوربین "تارانتینو" رفته است اما در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شانس اول است و پیش از این نیز جایزه گلدن گلوب این شاخه را برای این فیلم دریافت کرده است. "دی‌کاپریو" در بسیار از جوایز امسال نامزد کسب جایزه شده اما رقابت گلدن گلوب را به "تارون اگرتون" (راکتمن) و جوایز انجمن بازیگران آمریکا را به "واکین فینیکس" (جوکر) واگذار کرده است. 
2 روزی روزگاری در هالیوود
"جوکر" ساخته "تاد فیلیپس" در جشنواره ونیز اولین بار به روی پرده رفت و شیر طلای بهترین فیلم جشنواره را به خود اختصاص داد. این فیلم که بر اساس کتاب‌های مصور دی سی کامیکس ساخته شده با بازی تحسین برانگیز "واکین فینیکس" همراه است که تاکنون جایزه گلدن گلوب، انتخاب منتقدان و انجمن بازیگران را کسب کرده و در این فیلم ایفاگر نقش دلقکی با اختلال روانی است که در ابتدا تلاش می‌کند از طریق استندآپ کمدی توجهات را به سمت خود جلب کند اما در نهایت رو به خشونت می‌آورد. "فینیکس" که تاکنون چهار بار نامزد اسکار شده است هیچ زمانی به این اندازه به کسب اسکار بازیگری نزدیک نشده است.
3 جوکر
فیلم "دو پاپ" ساخته "فرناندو میرالس" در واقع یک نزاع کلامی میان پاپ بندیکت ( با بازی آنتونی هاپکینز) و جانشین او پاپ فرانسیس (با بازی جاناتان رایس) است که حضور موفقی در جشنواره‌های تلوراید و تورنتو داشت. "جاناتان پرایس" برای بازی در این فیلم در جوایز بفتا و گلدن گلوب نامزد شد و "آنتونی هاپکینز" در گلدن گلوب، بفتا و انتخاب منتقدان نامزد شد و هیچ یک به جمع نامزدهای جوایز انجمن بازیگران آمریکا راه نیافتند که بهترین پیش‌بینی کننده جوایز اسکار در شاخه بازیگری است.

0 نظرات: