خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

اقدام تازه سایبری سپاه پاسداران...

خبرگزاری رویترز در گزارشی از تلاش هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی برای هک و دسترسی به سیستم‌های کامپیوتر و ارتباطی برخی چهره‌های علمی یا رسانه‌ای در خارج از ایران خبر داد.

این منبع نوشت که هکرها با ارسال نامه‌ای جعلی خود را یکی از روزنامه‌نگاران شناخته‌شده جا می‌زده‌اند که قصد مصاحبه دارد و در ادامه برای دسترسی به سوال‌های مصاحبه، هکر مراحلی را طراحی کرده بود که فرد مقابل باید رمز عبور وارد می‌کرده است. در صورت وارد کردن رمز عبور، هکرها به اطلاعات او دسترسی پیدا می‌کردند.
بر اساس گزارش رویترز، همچنین چند محقق اسرائیلی که حوزه فعالیت‌شان مطالعات ایران است، از جمله اهداف هکرها بوده‌اند.
چند سازمان ‌مختلف بین‌المللی که در حوزه امنیت سایبری فعال‌اند، این حملات را به گروه هکری "چارمینگ کیتن" (Charming Kitten) که با حکومت ایران همکاری دارد، مرتبط دانسته‌اند.

هکرهای سپاه در خدمت حملات سایبری روسیه
هکرهای روس برای گم‌کردن ردپای خود از امکانات هکرهای سپاه پاسداران استفاده کرده‌اند. هکرهای روس از این طریق توانسته‌اند به ۲۰ کشور جهان حمله سایبری کنند. مقامات روسیه و جمهوری اسلامی تا کنون در برابر این اتهام سکوت کرده‌اند.
خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از لندن خبر از استفاده هکرهای روس از امکانات هکرهای رژیم ایران به عنوان پوشش حملات سایبری خود داده است. مسئولان بریتانیا و آمریکا خبر این حملات سایبری را تایید کرده‌اند.
گفته می‌شود که هکرهای روس با بهره‌گرفتن از امکانات جمهوری اسلامی به مراکز دولتی و موسسات صنعتی دست‌کم ۲۰ کشور جهان حمله کرده‌اند.
اکنون مشخص شده است که حملات سایبری صورت گرفته از سوی مراکز هکری رژیم ایران عملا توسط هکرهای روس صورت گرفته است.
این گروه از هکرهای روس که "تورلا" نام دارد، در حوزه جاسوسی سایبری فعالیت می‌کند. مسئولان کشورهای چک و استونی این گروه را متهم به جاسوسی کرده و اعلام کرده‌اند که این گروه تحت فرماندهی سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) فعالیت می‌کند.
خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که این گروه با بهره گرفتن از کامپیوترها و دیگر ابزارهای هکرهای رژیم ایران به مدت ۱۸ ماه به فعالیت‌های مخرب در ۲۰ کشور پرداخته است.
یک مقام امنیتی بریتانیا در این باره گفت: ما می خواهیم پیام روشنی بفرستیم که حتی وقتی هکرها قصد دارند هویت خود را مخفی نگاه دارند با استفاده توانایی هایمان می توانیم آنها را شناسایی کنیم.

0 نظرات: