خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

افزایش قیمت بی‌سابقه لیموترش، به بهانه شیوع ویروس کرونا +عکس

افزایش قیمت چند برابری برخی اقلام خوراکی پس از نبود ماسک و ژل ضدعفونی‌ کننده در بازار مردم را سردرگم کرده اس
ت.
 به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران علاوه بر کمیاب شدن اقلامی نظیر ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی، با توصیه پزشکان و متخصصان حوزه سلامت به تقویت ایمنی بدن در برابر این ویروس و افزایش تقاضای مردم برای خرید برخی از اقلام میوه و صیفی با قیمت‌های چندین برابری به فروش می‌رسد‌ و قیمت زنجبیل به کیلویی ۱۲۰ هزارتومان، قیمت هر کیلو لیموترش به ۵۰ هزار تومان، لیمو شیرین به ۹۰۰۰ تومان و سیر به ۳۵ هزار تومان رسیده است.
اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران در گفتگویی خبری در واکنش به گران شدن بی‌سابقه سه میوه و صیفی پرمصرف سیر، لیموترش و زنجبیل، اظهار کرد: «گران شدن قیمت این محصولات ربطی به خرده‌فروشان میوه و تره‌بار ندارد بلکه قیمت این محصولات در روزهای اخیر در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران به‌شدت افزایش یافته است و اعضای ما نیز مجبور به فروش این محصولات به‌قیمت‌های بالاتری هستند. همه فروشگاه‌هایی که در سطح شهر تهران اقدام به فروش هرمحصول کشاورزی از جمله سه محصول زنجبیل، لیموترش و سیر می‌کنند باید فاکتور خرید رسمی خود از عمده فروشان میدان مرکزی را به همراه داشته باشند، در غیر این صورت تخلف صورت گرفته و با آن‌ها برخورد می‌شود.»
کاربران از نمونه‌های مختلف این قبیل سودجویی‌ها نام می‌برند و عامل اصلی چنین اتفاقاتی را خود مردم می‌دادند که همیشه به جای تحریم آن کالا تمایل بیشتری به خرید آن نشان داده‌اند و دلیلی برای سیر صعودی قیمت آن محصول شده‌اند. برخی از کاربران نیز با بیان اینکه قیمت‌ها در شهرهای مختلف کمی تفاوت دارند، معتقدند افزایش قیمت و عدم کنترل صحیح قیمت‌ها به دلیل بی‌توجهی و سبک شمردن این مسائل توسط مسئولین است. گروهی از کاربران اما به اقدام انسانی برخی فروشگاه‌ها اشاره می‌کنند که بدون سود لیموترش و زنجبیل و سایر اقلام را به نرخ میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌کنند تا در این شرایط به هموطنان خود کمک کرده باشند و با یاری همدیگر از عهده مقابله با ویروس کرونا برآیند.

0 نظرات: