خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

کلاهبرداری 50 میلیون دلاری یک خانواده ایرانی در ترکیه

یک خانواده ایرانی در ترکیه اقدام به تاسیس شرکت هرمی کردند و از این طریق توانستند 50 میلیون دلار از خانواده‌های ثروتمند کلاهبرداری کنند
، اعضای این خانواده توسط پلیس دستگیر شدند.
سی‌ان‌ان ترکی، یک‌شنبه 9 فوریه 2020 در این باره گزارش داد که اعضای یک خانواده ایرانی، شرکت هرمی را راه‌اندازی کرده و توانستند از دو هزار نفر در ترکیه کلاهبرداری کنند. درآمدی که این خانواده کسب کرده حدود 50 میلیون دلار بود.
بر اساس این گزارش، راننده این خانواده جرایم آن‌ها را به اطلاع پلیس رسانده که پس از انجام عملیات توسط پلیس ترکیه، این باند متلاشی و فعالیتش متوقف شد.
سابقه فعالیت این خانواده نشان می‌دهد که آنها پیش از مهاجرت به ترکیه، در ایران نیز یک شرکت راه‌اندازی کرده و اقدام به کلاهبرداری می‌کردند که پس از شناسایی برای فرار از مجازات، از ایران خارج شدند.
فعالیت این خانواده در ترکیه از شهر آنتالیا آغاز شده و در استانبول با هدف گسترش فعالیت ادامه یافته است. آنها با اقامت در مناطق لوکس و ثروتمند‌نشین به افراد پولدار نزدیک می‌شدند و با جلب اعتماد آنها پول‌های هنگفتی از آنها دریافت می‌کردند.
اعضای این خانواده بیشتر به مکان‌هایی می‌رفتند که ایرانیان در آنجا حضور داشتند و بیشتر از طریق شرکت هرمی و به بهانه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین و بازار انرژی کشور‌های مختلف مانند «مالزی، امارات، اوکراین و شیلی»، اقدام به کلاهبرداری می‌کردند.
دریافت سود 240 هزار دلاری به ازای سپرده صد هزار دلاری، پس از 24 ماه، وعده وسوسه‌انگیزی بود که اعضای این باند برای کلاهبرداری به مشتریان خود می‌دادند که باعث شد در مدت یک سال حدود «دو هزار ایرانی» به این خانواده پول پرداخت کنند.
این خانواده برای ادامه فعالیت خود، آدرس و تلفن خود را تغییر می‌دادند اما پلیس ترکیه توانست از فهرست 30 نفر مظنونی که در اختیار داشت 16 نفر را دستگیر و در جستجوی سایر اعضای باند که متواری شدند، عملیات خود را ادامه دهد.

0 نظرات: