خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

خودکشی همز‌مان دو دختر 13 ساله پس از اخراج از مدرسه

دو دانش‌آموز دختر 13 ساله پس از اخراج از مدرسه با خوردن قرص‌برنج، همزمان به زندگی خود پایان دادند.
تارنمای «صدای معلم » روز شنبه 1 فوریه 2020 در گزارشی در این‌باره نوشت: «روز پنجشنبه 23 ژانویه،
دو دختر 13 ساله در منطقه ناصرالدین شهرستان دورود، با مصرف قرص‌برنج دست به خودکشی زدند.»
در این گزارش آمده است که «یک عابر پیاده پس از مشاهده پیکر نیمه جان این دو نوجوان دختر، بلافاصله با اورژانس و پلیس تماس گرفته و این افراد به بیمارستان منتقل شده‌اند اما متاسفانه در نهایت جان خود را از دست داده‌اند.»
به گفته این وب‌سایت پدر یکی از این دختران که هویت او در این گزارش «فائزه» عنوان شده، گفته است که «این دو دانش‌آموز پس از اخراج از مدرسه، دست به این اقدام زده‌اند.»
این در حالی است که مسئول حراست اداره آموزش و پرورش و روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان دورود، ارتباط این خودکشی را با فضای آموزشی را رد کرده‌اند و مدعی هستند که این خود کشی هیچ ارتباطی به مدرسه نداشته‌اند.
در همین رابطه مدیر آموزش و پرورش دورود حاضر به مصاحبه نشد.
سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از 7 درصد اعلام شده است.
پیشتر نیز یک دانش‌آموز 12 ساله در شهرستان حویزه در شمال غربی اهواز پس از آنکه از سوی معلم تنبیه شد، خود را حلق‌آویز کرده و به زندگی خود پایان داد.
مهدی ملک‌محمد، روانشناس و مشاور با انتقاد از فقدان آموزش مهارت زندگی در مدارس ایران گفت: «آموزش مهارت مدیریت استرس و خشم، تقریبا در هیچ مدرسه دولتین وجود ندارد و اگر باشد، به شکلی عقیم و کارشناسی‌نشده در حال انجام است. کارشناسانی که به این کار گماشته شده‌اند یا نابلدند و یا باوجود حقوق ناچیز، انگیزه‌ای برای آموزش دقیق مهارت‌ها ندارند».

0 نظرات: