خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هواپیمای اوکراین، 'جعبه سیاه در ایران می‌ماند'

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران می‌گوید جعبه سیاه هواپیمای سرنگون‌شده اوکراین به عنوان یکی از اجزای اصلی مربوط به تحقیقات این سانحه، در ایران بررسی خواهد شد.

با وجود تاکید مقام‌های اوکراین و کانادا برای تحویل جعبه سیاه به کشوری که امکان بازخوانی اطلاعات را دارد، وزیر راه ایران بار دیگر گفته است که سازمان هواپیمایی کشوری مسئول بررسی جعبه سیاه، شامل دستگاه ثبت اطلاعات پرواز و دستگاه ضبط صدای کابین خلبان، به عنوان "جزو لاینفک" تحقیقات است.
به گفته آقای اسلامی ایران "در حال آماده‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار" لازم برای این کار است. او توضیح نداده که این آماده‌سازی چگونه و در چه زمانی انجام می‌شود.
روز دوشنبه ۳۰ دی سازمان هواپیمایی کشوری ایران در گزارش خود درباره سرنگونی هواپیمای اوکراین گفته بود که برای خواندن جعبه سیاه از آمریکا و فرانسه درخواست تجهیزات کرده ، هر چند "این کشورها نسبت به انتقال تجهیزات به کشور تاکنون پاسخ مثبتی نداده‌اند."
پرواز ۷۵۲ اوکراین صبح روز چهارشنبه ۱۸ دی (هشت ژانویه) دقایقی بعد از بلند شدن از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در نزدیکی تهران سقوط کرد. ایران بعد از سه روز اذعان کرد که پدافند سپاه پاسداران "در اثر خطای انسانی" این هواپیما را هدف گرفته و سرنگون کرده است.
در این حادثه ۱۷۶ نفر کشته شدند. بیش از پنجاه ایرانی در این پرواز تابعیت کانادا داشتند و به همین دلیل دولت کانادا از همان ابتدا این موضوع را پیگیری کرده است.
  • پرواز ۷۵۲؛ روایت یک فاجعه
  • جاستین ترودو خواستار ارسال جعبه سیاه از ایران به فرانسه شد
  • ایران از آمریکا و فرانسه خواستار تجهیزات خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی شده است

0 نظرات: