خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

مزدوران حشدالشعبی بازهم هدف حمله قرار گرفتند

هشت عضو گروه حشد الشعبی، شبه‌نظامیان شیعی عراقی نزدیک به رژیم ایران، در حملات هوایی در شرق سوریه کشته شدند.
رئیس سازمان ناظران حقوق بشر سوری، روز جمعه
اعلام کرد که جنگنده‌هایی که شناسایی نشده‌اند شامگاه پنج‌شنبه خودروها و انبار سلاح حشدالشعبی را در منطقه بوکمال واقع در استان دیرالزور در شرق سوریه و در نزدیکی مرز عراق بمباران کردند.
یک سخنگوی ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا هرگونه دست داشتن این ائتلاف در این حملات را رد کرده است.
رامی عبدالرحمان گفت که از روز چهارشنبه تاکنون، سه روستا در منطقه بوکمال هدف شلیک هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است. گروه شبه‌نظامی حشد الشعبی در این روستاها مستقر است.
این حملات در حالی است که تنش‌ها میان آمریکا و رژیم ایران پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله آمریکا در عراق شدت گرفته است.
در این حمله ابومهدی مهندس، نفر دوم حشدالشعبی نیز کشته شد.
پیشتر نیز در حمله ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا علیه شبه‌نظامیان شیعی کتائب حزب‌الله در غرب عراق و نزدیکی مرز سوریه، 25 شبه‌نظامی مورد حمایت حکومت ایران کشته شدند.
حملات اخیر در دیرالزور در حالی است که اسرائیل بارها حملاتی را در این منطقه علیه شبه‌نظامیان تحت حمایت سپاه پاسداران انجام داده است.

0 نظرات: