خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ژاپن خواستار پایان درگیری بین امریکا و ایران شد.

پس از حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی بلد آمریکا در عراق، ژاپن خواستار تلاش های دیپلماتیک طرف های مختلف برای کاهش تنش شد.
به گزارش ایمنا ، یوشیهیده سوگا دبیر کابینه ژاپن در توکیو گفت دولت این کشور نگران تنشها در خاورمیانه است و معتقد است باید از تشدید تنش پرهیز کرد. او خبر داد اعضاء شورای امنیت ملی ژاپن از جمله نخست وزیر، وزیران دفاع و امور خارجه آن کشور برای بررسی اوضاع کنونی در خاورمیانه امروز چهارشنبه ۱۸ دی جلسه اختصاصی ای برگزار کردند.
این سخنگو افزود دولت با اشاره به آنکه تصمیمگیری درباره سفر شینزو آبه نخست وزیر کشور به خاورمیانه در جریان است، تاکید کرد برنامه اعزام ناوگان و جنگنده های ژاپن به منطقه تغییر نخواهد کرد. او تاکید کرد این برنامه به منظور جمع آوری اطلاعات و تضمین امنیت کشتیهای ژاپنی فعال در خلیج عمان، خلیج عدن و دریای عرب در دست اجرا است.
بامداد چهارشنبه -۱۸ در ماه- نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، از حمله موشکی به پایگاه نیروهای آمریکایی عین الاسد عراق در انتقام از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش خبر داد. به گزارش خبرگزاری های داخلی یک منبع آگاه گفته است در این حمله دسته کم ۸۰ نظامی آمریکایی کشته شده اند و تعدادی هواپیمای بدون سرنشین و بالگرد و تجهیزات فراوان نظامی آسیب های جدی دیده اند.
پایگاه آمریکایی عین الاسد عراق از پایگاه های بسیار مهم است که در آن تمام هواپیماهای بدون سرنشین و بالگردهای آمریکا در آن مستقر است.

0 نظرات: