خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران؛ تحریم‌های آمریکا چینی‌ها را مسموم کرد.

تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی، برای شرکت های چینی فعال در ایران اثربخش و سمی بوده است.
یک کارشناس روابط بین الملل وابسته به آکادمی علوم روسیه" در مصاحبه با اسپوتنیک در خصوص دلایل "فرار" چینی ها از ایران گفت: خروج چین از ایران، به معنای یک چیز می تواند باشد: تحریم های آمریکا فعال و موثر در اقتصاد جهانی است. در واقع، یک شرکت بزرگ عملاً قادر به انجام تجارت با تهران نیست.
نیکولای کوژانوف گفت: حتی تماس های معمول با تهران برای شرکت های چینی بسیار سمی شده است. هیچ سرمایه خارجی در اکثر پروژه های ایرانی وجود ندارد و نخواهد بود.

آمریکا: تصمیم عاقلانه چین

پس از"توتال"، شرکت چینی "سی‌ان‌پی‌سی" نیز رژِم ایران را تنها گذاشت و از طرح فاز١١ پارس جنوبی کناره گیری کرد
رژیم ایران در ۲۵ نوامبر پس از خروج توتال از این کشور، اعلام کرد "سی‌ان‌پی‌سی" به عنوان "اپراتور" فاز ١١ پارس جنوبی جایگزین توتال شده است.
به گزارش رادیو فرانسه، یکی منابع آگاه گفته است که موضوع این سرمایه‌گذاری به دنبال ۴ دور مذاکرات با پکن از جمله یک دور که اخیرا در ماه اکتبر با مقامات ارشد امریکایی انجام شده، متوقف شد.
در این مذاکره مقامات آمریکای به "سی‌ان‌پی‌سی" هشدار داده اند تا از تزریق منابع مالی جدید به رژیم ایران خودداری کند.
یک منبع آگاه آشنا به استراتژی جهانی سی‌ان‌پی‌سی گفت: " رابطه با آمریکا برای چین از هر چیز دیگری مهم‌تر است. سی‌ان‌پی‌سی، به عنوان یک نهاد دولتی از ایجاد هرگونه مشکل ناخواسته در این رابطه دوری می کند. چراکه مذاکرات میان چین و آمریکا در جریان است."
از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصمیم چینی ها را عاقلانه خواند و گفت معامله با رژیم ایران ارزش مورد تحریم آمریکا بودن را ندارد.

خردکننده ترین تحریم آمریکا علیه رژیم ملاها

آمریکا با تحریم بانک مرکزی حکومت ایران، شدیدترین تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد بانک مرکزی رژیم ایران را تحت تحریم قرار داده است.
«مارک دابوویتز» از مشاوران دولت ترامپ در امور تحریم‌ها قبلاً پیشنهاد داده بود ترامپ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی را که قبلاً در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته یکبار دیگر، این بار ذیل قوانین مرتبط با تروریسم در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.
وی گفته بود در صورتی که بانک مرکزی رژیم ایران ذیل تحریم‌های مرتبط با «تروریسم» قرار گیرند رفع آن برای رئیس‌جمهور بعدی آمریکا دشوارتر خواهد بود.
ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت که تحریم‌های جدید آمریکا علیه نظام بانکی رژیم ایران شدیدترین تحریم‌هایی است که علیه یک کشور وضع شده است.
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز در این رابطه گفت: این بانک آخرین منبع درآمدزایی جمهوری اسلامی است.
وزیر خارجه آمریکا نیز با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا گفت که حمله به دیگر کشورها و اخلال در اقتصاد جهان هزینه دارد.
وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: کارزار فشار حداکثری ما آن قدر به بالا بردن هزینه‌ها [برای] جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد تا آن که [رژیم] از سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده خود در سطح خاورمیانه و سراسر جهان دست بکشد.

0 نظرات: